Wpis z mikrobloga

D&D - najlepsi pisarze, nawet z tym nie dyskutujcie !!!

Sansa do brana: "Jesteś ostatnim męskim starkiem(nie liczymy jona pół targaryena), zostaniesz królem winterfell"
Bran: "P------o cię? Jestem trój-oką sroką. BTW fajnie wyglądałaś podczas gwałtu siostrzyczko"

Tyrion do brana: "Musisz zostać królem, będziesz najlepszym wyborem, zgadzasz się?"
Bran: "No jasne k---a, po to przyjechałem taki kawał drogi".

Jaimie Lannister - zabija szalonego króla, który zabijał ludzi bez powodu i chciał wszystkich spalić. Zostaje uniewinniony, zachowuje wszystkie tytuły, zostaje członkiem królewskiej ochrony Roberta B.

Aegon Jon Targaryen Snow Stark itd. - prawowity władca północy, 7 królestw, Ned Stark trzymał tajemnicę aż do śmierci i zginal za nią, Catelyn nienawidziła przez to Jona(za niewinność) - nigdy nie poznała prawdy.
Zabija "danerys" gdy tej władza siadła na psyche i zaczyna odwalać.

Ludzie chcą go zabić xDD. Sansa i Arya zapominają, ze Jon jest prawowitym władcą xDD Nikt nie daje j-----a o to, że w sumie to Jon ma pełne prawa do tronu, wątek zostaje pominięty. Jon - wypad na mur.

Mur, zaraz mur. Mur zniszczony przez nocnego króla? Nie, dzicy go odbudowali xDD

W sumie jona chcą zabić tylko nieskalani i dothraki, którzy za chwilę ... odpływają. Więc jon, wracaj szybko z tego muru, nikt się nie dowie xD

Scena, gdy staż wchodzi do pomieszczenia ze spalonym tronem, krwią na podłodze i jonem? SKIP, nuda
Scena z przesuwaniem krzesła przez karła, na którego od 4 sezonów nikt nie ma pomysłu? - DAWAJTA

Było coś tam jeszcze o pakcie krwi dothraków i pomszczeniu królewej po śmierci? - WYRZUCAMY.

Propozycja osiedlenia się nieskalanych w Reach(gdzie teoretycznie żyje ponad 10mln (kind a forgot about that sorry))
i założenia rodu xD(kind a forgot - nieskalani nie mają siusiaczków xD)

Czyli jakie otrzymujemy zakończenie?
- wątek jona snowa targaryena - bez sensu, niewinni ludzie umierają za tajemnice, która nawet nie została ujawniona nikomu
- wątek brana - zachowywał się jak totalny creep, mówił o gwałcie sansy że ładna - został wybrany na króla ZA NIC. W wojnie z nocnym królem nie zrobił nic. Dwa razy przyszedł na gotowe.
- wątek Aryi - no dobra, to można zaakceptować
- wątek Briennie, Podricka - w sumie spoko
- wątek Dorne - kind of forgot
- wątek żelaznych wysp - kind of forgot o niezależności, którą chcieli wywalczyć
- wątek Sansy - w---------a, ale nie będzie
- wątek Danerys - zepsuty po całości, nawet nie dyskutujcie
- wątek Jaimiego i Cercei- gdyby staneli całe 3 metry dalej to by przeżyli xD
- no i ten Bronn na koniec tak dla beki
- wątek wilka w stylu hoolywood happy end

I najlepsze że są ludzie, którzy dalej twierdzą, że sezon 8 był ZAJEBISTY i ludzie hejtują GRE O TRON bo taka moda.
Moim zdaniem Gra o Tron udowodniła jedynie tyle, że wystarczy zrobić zajebisty serial tylko przez pierwsze kilka sezonów, a potem lecieć na Hypie i robić serial na o-------l, a znajdą się tacy ludzi, którzy i tak to kupią i będą zadowoleni.

Miałem wrażenie, że sezon 8 jest kierowany do totalnych debili. Dla ludzi, którym wystarczy pokazać smoki, walki, bitwy, EFEKTY i to im wystarczy. Wielu widzom gry o tron wystarczyły efekty. A przypomnijmy, że to był serial, który z założenia od początku pomijał efekty i skupiła się na fabule, w pierwszych 4 sezonach wiele dużych bitew nie zostało pokazanych i nie było takiej potrzeby. Sezony 5-8 to tylko efekty specjalne i fabuła pisana na kolanie.

Tak, hejtuję gre o tron bo to modne, super zakończenie, D&D - zasługujecie na nagrody.

#got #graotron #gameofthrones
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@virtuti_stulejari: Jak ja się z Tobą Typie zgadzam, to nawet nie wiesz!
(no, może poza tym murem, jak już G4SHI wyjaśnił)
...nie wiem czy płakać mi się bardziej chce, czy rzygać, bo... lubiłem ten serial :(
  • Odpowiedz
@virtuti_stulejari
@rogerro
A Arya nie miała jeszcze kogoś zabić? Kapłanka nawet wymieniła jej trzy pary oczu. Cała podróż by zabić Cersei według proroctwa to był Pikuś, bo sama powiedziała Johnowi że Denerys ją wyprzedziła. Jak można wyprzedzić przeznaczenie? Po co wałkowali to tyle odcinków.
  • Odpowiedz
@virtuti_stulejari: Tylko porównanie Jaime'ego z Jonem to nie jest sytuacja 1:1. Robert ułaskawił Jaime'ego bo nienawidził Targaryenów, a jedynym, który protestował był Ned. Jeszcze należy zaznaczyć, że wielką armię w Królewskiej Przystani miał wtedy Tywin i mogłoby mu się nie spodobać wysłanie jego syna na Mur. A Jon zabił królową, która wygrała i armią w stolicy byli Nieskalani, którzy chcieli jego ukarania.
  • Odpowiedz
@virtuti_stulejari: Eh, bo to jest tak, że wiele nielogiczności które zarzuca się GoT często można wytłumaczyć w prosty sposób.

Niewiele osób broni strategię podczas Bitwy o Winterfell, ale już ciemność podczas odcinka tak, bo dla niektórych było to klimatyczne. Niewiele osób broni sposób w jaki Euron zaskoczył Dany, ale już fakt negocjacji z Cersei tak, bo można łatwo domyślić sie czemu nie wbiła Dany bełta w plecy. Wątek Dorne w serialu poprowadzono c-----o, ale wątek Dany może satysfakcjonować, szczególnie gdy od początku podejrzewało się ją o skłonności sadystyczne. Sad face u zwolenników Dany z internetu mocno satysfakcjonuje. Ale znów, jej wątek byłby znacznie lepszy, gdyby dodać ze dwa sezony i wprowadzić kilka kosmetycznych poprawek.

I kolejno, Długa Noc była kpiną, która wydawała się dobrze zrealizowana (pełno tu kontrastów).
King's Landing z kolei wypadło świetnie, odcinek był kliamtyczny i głupot w nim nie uświadczymy, jeśli tylko ktoś włączy myślenie. 5 epizod wyszedł imo najlepiej ze wszystkich, a niska ocena jest nieadekwatna do tego
  • Odpowiedz
@virtuti_stulejari: mnie strasznie wkurzyło gdy Tyrion znalazł tę kupkę gruzu co to niby zabiła mu rodzeństwo. Nagle okazało się, że całe to pomieszczenie jest zaciemnione, sufity całe, 0 prześwitywania światła od góry - skąd na nich spadł wtedy ten gruz jak nie z sufitu?
No i w sumie najlepsze zakończenie to miał Duch bo nie dość, że wrócił na ziemie gdzie się narodził, to jeszcze z Jonem u boku xD
  • Odpowiedz