Wpis z mikrobloga

Niedzielna przechadzka po Krakowie. Akurat przechodziłem przez Schindler's List Passage, przejście między ulicami Józefa a Beera Meiselsa. Na fasadzie budynku "Apartamenty Meiselsa" moją uwagę przykuła wystawa fotograficzna w dużym stopniu poświęcona Liście Schindlera. Wśród wszystkich zdjęć jedno wyraźnie nie pasowało do innych, nawet kolor ramki się nie zgadzał. Zdjęcia nie podpisane, pełno wycieczek zatrzymujących się przed nimi. Jestem ciekawy co takiego przewodnicy o nich opowiadają.

#dmowski #zydzi #polityka #afera #krakow #polska
superfist - Niedzielna przechadzka po Krakowie. Akurat przechodziłem przez Schindler'...

źródło: comment_3ln03Rpuc7nmHDSsmyqJG3duz80wZjps.jpg

Pobierz
  • 2
Jestem ciekawy co takiego przewodnicy o nich opowiadają.


@superfist: Pewnie cytują Izraelską Wikipedię:

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%95%D7%9E%D7%9F_%D7%93%D7%9E%D7%95%D7%91%D7%A1%D7%A7%D7%99

...czuł, że tylko osoby polskojęzyczne, wyznania rzymskokatolickiego zasługują na miano „Polaków”. Pomysł przyznania „praw mniejszościom” był dla niego odrażający, ....

Dmowski był „ społecznym darwinistą ”, germanofilem i antysemitą, który widział życie jako grę o sumie zerowej, w której zysk wypracowany przez jedną grupę społeczną koniecznie przychodzi kosztem innej. Według Dmowskiego jednym z największych problemów Polski było