Wpis z mikrobloga

Czy używa ktoś z was takiej przejściówki do instalacji zewnętrznego GPU w laptopie?

https://www.banggood.com/Mini-PCI-E-Version-V8_0-EXP-GDC-Beast-Laptop-External-Independent-Video-Card-Dock-p-1011222.html

Padło mi GPU w MSI GT60 0NC i zastanawiam się co robić dalej, można kupić u chińczyka za ok 350 zł ale to absurd dla tak starej karty. (N13E-GS1-LP-A1)

#komputery #laptopy #msi
zaxcer - Czy używa ktoś z was takiej przejściówki do instalacji zewnętrznego GPU w la...

źródło: comment_FCYidIm8C8ee2ifhR0A0w1SVRbN6tQ4x.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@zaxcer: bardziej chodziło mi o opinię po czasie czy też samego użytkownika a nie testy. Bo to, że działa jest realne tylko pytanie jaka jest tego żywotność i minusy w postaci stabilności na dłuższą metę.
  • Odpowiedz
@drSin: uwielbiam jak ktoś wbija do tematu, nie ma nic merytorycznego do napisania tylko jakieś żale, że inni ludzie może mają inne potrzeby niż on. Nawet nie przeczytałeś dlaczego potrzebne mi takie rozwiązanie...
  • Odpowiedz
@drSin: kwestia opłacalności. Jestem w stanie zrozumieć to w sytuacji gdy kupujesz za bezcen uzywanego lapka typu MSI z 16 GB RAM i dobrym prockiem gdzie w domu korzystasz do grania a poza nim do przykładowo pracy/studiów. Do tego ważna jest szafa ze starymi zasilaczami i grafikami ale niektórzy takie mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedyne pytanie jaka jest tego żywotność.
  • Odpowiedz
@zaxcer: Widzialem kilka testow takich wynalazkow i pomijajac juz sama koniecznosc wpinania tego w slot karty sieciowej co oznacza, ze lapek musi byc "rozbebeszony" sama wydajnosc nie zachwyca.
Jako ciekawostka fajne ale koniec koncow malo oplacalne i praktyczne.
  • Odpowiedz
@Rosh: w moim lapku podpinka wychodzi w miarę wygodnie, nie przeszkadza mi. Bardziej zależy mi na opiniach typu, czy GPU pracuje wydajnie przy podpięciu taką metodą i jakieś prosy consy bezpośrednio z użytkowania.
  • Odpowiedz
@Rosh: zastanawiałem nad przerobieniem starego compaqa 6720s dla kumpla który wpada żebyśmy mogli w coś starszego pograć na coopa, c2d 2x2,6ghz 4 gb ramu i 8800gt jako egpu
  • Odpowiedz
@Rosh: spoko, jedyne czego się dowiedziałem, to że jest spora szansa na problemy z kompatybilnością. (wersje BIOS, obostrzenia odnośnie ustawień RAID i bootowania) ale wciąż Linus nie ogarnął, że jest taka nisza jak ja, ludzie z uszkodzonym natywnym GPU.

Przykładowo, jeżeli chciał bym wymienić GPU na wewnętrzne to muszę się liczyć z wydatkiem co najmniej 900 PLN

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-geforce-gtx-770m-7971927731

180 zł to nie majątek, a kartę i zasilacz do testów mam więc
  • Odpowiedz
@zaxcer: Raczej chodzi o to, ze sa male szanse zeby dzialalo to na lapku co dosc jasno jest na filmie wyjasnione.
Generalnie wiesz, to Twoja kasa wiec jesli Ci nie szkoda to probuj. Najwyzej zostaniesz z kawalkiem plastiku bo zwrotow chinczyki raczej nie przyjmuja.
  • Odpowiedz
@zaxcer: użył za mocną grafike

dzisiaj obniżka 20% chyba sam się skuszę :D

https://pl.aliexpress.com/item/32540847733.html

Lista zalecana karta graficzna:
GTX650 GTX660 GTX670 GTX750 GTX760 GTX950
GTX960 GTX970 GTX980 GTX1060 GTX1070 GTX1080

, A także dla innych kart graficznych, one tylko może być również używany, ale kompatybilność i wydajność nie są tak dobre, jak karty na liście. Więc nie zaleca się, aby kupić.

Dla GTX 1060 1070 1080

Są one zgodne z EXP
mati1990 - @zaxcer: użył za mocną grafike

dzisiaj obniżka 20% chyba sam się skuszę...
  • Odpowiedz
@zaxcer: Aaa, i zawolaj jak juz to dostaniesz i bedzie dzialalo. Najlepiej ze zdjeciem tego potworka bo sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladalo i dzialalo.
  • Odpowiedz
MSI GT60

@zaxcer: nie świruj z zewnętrznym GPU, gdy masz w lapku "wyjmowalną" grafikę... Zapoluj na kartę z serii GTX 9X0M i tyle. GPU przy takim podłączeniu będzie i tak ograniczone przez ten adapter, chyba że obraz masz zamiar wysyłać na zewnętrzny monitor.
IMHO gra niewarta świeczki, poczekałbym aż pokaże się na allegro jakiś fajny GTX.
  • Odpowiedz