Wpis z mikrobloga

@CarlGustavJung: Bardzo obszerna i konkretna pozycja. Fajnie opisane konkretne problemy przed którymi stajemy i rozwiązania ich. Oceny na Amazonie i w innych miejscach w necie nie kłamią :)
Ciekawie opisany model umysłu, bardzo pomaga w praktyce zrozumienie jak działa umysł, dzięki czemu łatwiej nam wybaczyć sobie błędy, rozumiejąc że w zasadzie nie mamy takiej kontroli nad tym wszystkim jakby nam się wydawało.
Masz już egzemplarz czy się przymierzasz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CarlGustavJung: Przeczytałem ok. 1/5 i uznałem że najpierw dokończę inne bo nie chciałbym tak dobrej książki czytać pobieżnie.Książka wyróżnia się w tym że autor przedstawia bardzo szczegółowo plan ścieżki medytacji.Na pewno dzieło warte dogłębnego studiowania co będę chciał zrobić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CarlGustavJung: TMI ma bardzo dużą grupę na Reddicie r/TheMindIlluminated.Rzadko tam zaglądam ale z tego co widziałem odpowiedzi są udzielane dość kompetentnie nawet na trudne pytania techniczne.Co do grup polskich to nie wiem bo oprócz tagu #buddyzm tutaj to nie obserwuję żadnej.
  • Odpowiedz
@ImperiumCienia: @Dreampilot: znam te społeczności, źle sprecyzowałem pytanie. Chodziło mi o typowo polską społeczność, fajnie by z takimi freakami po polsku pogadać. Jest forum e-budda, ale chyba trochę przycichło, chociaż nie przeglądałem bo jakoś intensywnie, ale phpbb by przemo w 2019 roku chyba nie zadziała dobrze xdd
  • Odpowiedz
@ImperiumCienia: odkopuję, zaczynam sobie czytać tbe Mind Illuminated które przez ponad rok czekało na półce na odpowiedni moment. Póki co przeczytałem wstęp i czytać będę o 10 krokach/poziomach.
Pierwsze wrażenie bardzo fajne. To czego się obawiam, że trochę źle sobie tłumaczę rzeczy.

Ciągle się mylę między Śamatha czyli ciągła uważność a Samādhi czyli ciągła uwaga. Sati jako mindfulness też wydaje się trochę ogólne. Vipassanā jako wgląd w postrzeganie rzeczy takimi
MatthewDuchovny - @ImperiumCienia: odkopuję, zaczynam sobie czytać tbe Mind Illuminat...

źródło: IMG_4822

Pobierz
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: Mogę tylko doradzić aby czytać dalej, tak do opisu poziomu czwartego jest bardzo dużo ciekawej teorii opisującej cały proces. Ogólnie, nie ma sensu za bardzo próbować zrozumieć cały ten podział. Wszystkie te "osobne" pojęcia dzieja się tak naprawdę jednocześnie wspierając się nawzajem.
  • Odpowiedz