Wpis z mikrobloga

Po szwedzkich drogach popiernicza juz 26-tonowa autonomiczna ciężarówka. Co prawda 5 kmh i pod nadzorem inżynierów, ale testy te służą wprowadzeniu ich na stale w bliższej przyszłości, dzięki czemu obniżone zostaną koszty transportu. Ciekawe czy kwik truckerow będzie gorszy od paniki cierpiaży po wprowadzeniu ubera.
#ciekawostki #technologia #bekaztransa #zycietruckera
p.....t - Po szwedzkich drogach popiernicza juz 26-tonowa autonomiczna ciężarówka. Co...

źródło: comment_q7gZ2jWKrxbSHZur0FvbsBaYm8bwEKFt.gif

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@przekojot: podobnie jest z autonomicznymi statkami, już jakieś tam kursują prototypy ale nie wyobrażam sobie zeby pływały np. do Chin gdzie siedzisz na mostku jak na szpilkach bo tyle małych Łodzi rybackich których często nawet radar nie łapie a oko ludzkie tak
  • Odpowiedz
@PanKracy582: @przekojot:

Dzisiaj eksperymentalnie bez nadzoru przejechała 200 metrów z magazynu do drugiego magazynu.
W prawie sterylnych warunkach, bo plac zamknięty, żadnego ruchu, ludzi, pijaków, zwierząt, rowerzystów, karetek, YouTuberów rzucających się pod koła żeby sprawdzić czy się zatrzyma i ewentualnych protestantów przeciw robo-truckerom... ;-)

Pewnie sporo czasu minie, nim sztuczna pseudo-inteligencja da radę normalnie jeździć.
  • Odpowiedz
@przekojot: mimo, że jestem tiruwko to mnie ciekawi jak ta technologia się rozwija. Ale większą beke mam ze znawców wykopowych którzy myślą, że w 10 lat roboty zastąpią kierowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Prokurator1990: Właśnie jestem ciekaw jak to rozwiną. Myślę, że taka ciężarówka poradzi sobie w USA gdzie lecisz jakąś "interstate" przez 1000 km bez skręcania kierownicą.
Ale średnio ją widze, w zatłoczonym Rzymskim miasteczku:D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@przekojot: skoro so tej pory nie mamy nawet autonomicznych pociągów ani nawet tramwajów to jakos te autonomiczne ciężarówki zdaja sie byc baaaardzo odległa wizją
  • Odpowiedz
@przekojot: jestem ciekaw jak. Kierowca tej ciężarówki dogada się z właścicielem placówki, że trzeba czekać w kolejce na rozładunek np XD albo że musi podjechać tak a nie tak bo inaczej się nie da.

Przynajmniej w sytuacjach które ja znam to nierealne
  • Odpowiedz