Wpis z mikrobloga

Bo niema, jakbyś cokolwiek wiedział o tych sprawach to nie twierdziłbyś, że w Polsce jest kapitalizm.


@plkwykop: kapitał i kapitaliści mają się w polsce znakomicie, mają swoje ulgi, specjalne strefy ekonomiczne, obrotowe drzwi między ministerstwami a przedsiębiorstwami; jest to dowód na to, że w polsce nie ma kapitalizmu; to oczywiście brzmi bardzo rozsądnie;

ale wystarczy napisać, że jakbym "cokolwiek wiedział o tych sprawach" niż spróbować obalić fakt, że po prostu jest
Ty naprawdę jesteś idiotą :O Pierwsze to ty się naucz co to jest kapitalizm, a co to socjalizm.


@plkwykop: no nauczę się, bardzo chętnie, tylko nie wiem dlaczego system, który nazywa się kapitalizm i jest w nim dobrze kapitałowi ma się nazywać socjalizmem; bo tak chcesz?

oczywiście możesz mi powiedzieć, że kapitał w polsce ma się źle; ale to brzydko kłamać w obliczu faktów
@eliwuu: Poleciłem Ci książki to się naucz.

W ogóle co to za stwierdzenie "kapitał się ma dobrze" to jakieś ogólne hasełko sobie wymyśliłeś i powtarza, nic nie znaczące, bo co ma niby znaczyć. Kapitalizmu niema, jakbyś wiedział co to kapitalizm to być nie pisał że mamy w Polsce kapitalizm.

faktów? Chyba kpisz.

PS Słowo kapitalizm wywodzi się od łacińskiego słowa caput czyli głowa, bo wydaje mi się, że chyba chcesz go
W ogóle co to za stwierdzenie "kapitał się ma dobrze" to jakieś ogólne hasełko sobie wymyśliłeś i powtarza, nic nie znaczące, bo co ma niby znaczyć.


@plkwykop: kapitał, posiadacze kapitału, mają się dobrze;

Kapitalizmu niema, jakbyś wiedział co to kapitalizm to być nie pisał że mamy w Polsce kapitalizm.


@plkwykop: tak, jest socjalizm, dlatego żyje ci się tak dobrze, bo kulczyk płaci wysokie podatki a ty niskie; ohwait

bo wydaje
@eliwuu: Z każdym kolejnym wpisem tylko udowadniasz, że nie wiesz co to kapitalizm, socjalizm wiec jak kończę z tobą rozmawiać, polecam poczytać, jeśli nie jesteś tylko trolle i poczytasz to zrozumiesz swoje błędy i więcej głupot nie będziesz pisał. Pozdrawiam
@plkwykop: wszystko co piszesz jest takie głębokie "poczytaj co to socjalizm i kapitalizm"; no więc czytałem i mnie te pozycje ideologiczne które reprezentujesz słabo interesują, bo są zakłamane okrutnie;

kapitalizm to po prostu taki ustrój, który najlepiej reprezentuje interesy kapitału i kapitalistów (posiadaczy kapitału); i w polsce mamy jego świetny przykład
@eliwuu: No raczej polecanych przeze mnie pozycji nie czytałeś i kompletnie nie wiesz co to kapitalizm.

PS I to ja jak na razie podałem Ci wiele rzeczy w których znajdziesz to o czym ja mówię, a ty mi nic nie poleciłeś:P
No raczej polecanych przeze mnie pozycji nie czytałeś i kompletnie nie wiesz co to kapitalizm.


@plkwykop: tak, pozycje które polecasz to są ideologiczne propagandówki, które nie mówią nic o układzie sił i interesów na rynku; mówią o mitycznym wolnym rynku i innych podobnych #!$%@?;

I to ja jak na razie podałem Ci wiele rzeczy w których znajdziesz to o czym ja mówię, a ty mi nic nie poleciłeś:P


@plkwykop: bo
Lipiec 2013, #wypok pretenduje do miana czołowego portalu biznesowego w kraju, a może i na starym kontynencie. @plkwykop idź do Centrum Adama Smitha i zapytaj czy by cię tam nie chcieli.
No tam fajni ludzie są, jeszcze mogę pójść do Instytutu Misesa, albo Instytutu Sobieskiego, też spoko ziomki


@plkwykop: no nie wiem czy fajni; raczej dużo gołodupców, co im się marzy zostać kulczykami (jak tylko obniżą podatki)