Wpis z mikrobloga

Co bedzie lepsze na pojedyncze wypryski na czole ?

1. Benzacne na bazie nadtlenku benzoilu czy

2. Punktowy żel na bazie kwasu salicylowego, jakieś tam tymianki itd.
3. A może coś innego polecicie ?

#kosmetyki #tradzik

Teraz stosuje maść cynkowa, ale wydaje się słaba no i barwi na biało także tylko na noc używam
  • 19
  • Odpowiedz
@szklarnik: No to po pierwsze nie wyciskaj, bo Ci zostana blizny. Poza tym polecam benzacne - on fajnie dziala, wysusza naskorek, hamuje stan zapalny. Musialbys smarowac przez jakis czas.
Zmiany sa ropne, albo na skutek zablokowania gruczolow lojowych, albo bakterii. Sprobuj benzacne, a jelsi nie przyniesie rezultatu to mozesz mascia z AS i majernakiem, o ktorej wspomniales
  • Odpowiedz
@szklarnik wiekszosc masci tego typu nadaje sie tylko na noc, bo mogą być fotouczuleniowe, czyli moga powstac przebarwienia, a co do skladu pasty to wazelina ma w tym przypadku dzialanie odcinające dostęp tlenu, wiec oprócz dzialania cynku to wazelina "dusi" bakterie, dlatego naklada się ją punktowo , a nie na zdrowe pory
  • Odpowiedz
@szklarnik ale ja dobrze napisałam, pasta cynkowa jest na wazelinie, wazelina utrudnia skórze normalne funkcjonowanie i w przypadku trądziku stwarza dobre warunki dla rozwoju bakterii. Czysty tlenek cynku (w proszku) działa znacznie lepiej
  • Odpowiedz
@szklarnik tak, w aptece mają tylko syf na wazelinie. Tylko uważaj przy nakładaniu, żeby nie wdychać. Ja na ciężkie przypadki mieszałam. Tlenek cynku z kroplą toniku alterra na alkoholu (bo do całej twarzy to ten tonik się nie nadaje)
  • Odpowiedz