Wpis z mikrobloga

@GrindujTopy no ba, tak jest ma parę fajny logicznych rzeczy w sobie ALE scania ma różne serie- najwyższa ekstraklasa Seria S niczym seria 7 w bmw rzadko widziana, dalej typowo seria R bardzo optymalna A jeszcze dalej seria G tansza od R i nie przypadkowo ubozsza
@GrindujTopy no właśnie gdzieś mi to ostatnio siedzi bardzo w głowie (zachod) tyle że w tygodniowych trasach pn pt dużo więcej nie zarobie (aktualnie 4500) A nie wiem czy chciałbym 2/1 robić...
Druga kwestia to bardziej niż zachód preferowal bym chyba jakieś Czechy Chorwacja bo po zachodzie śmigalem 2 lata autokarem
A trzecia kwestia to dobrze Było by się zatrudnic u Niemca na parę lat dla emerytury czy kredytu na mieszkanie..
@mlody025: jak pytałem z ciekawości kierowców ile zarabiają w Niemczech w systemie pon-pt to 2500-3500€, niektórzy dłuższe systemy to idzie wyrwać nawet 5k ale wtedy nie ma Cię długo w domu. w Czechach zarobki niewiele większe jak w Polsce, nie widzę sensu. autokarem by mi się nie chciało użerać z ludźmi, na ciężarówce masz jedynie magazynierów w firmach i spedytorów na głowie. :)
Dokładnie, dlatego też wyemigrowałem bo na starość wrócę