Wpis z mikrobloga

Ludzie, użyjcie czasem mózgu i w #!$%@?ą pogodę włączajcie normalne światła zamiast dziennych.
Na załączonym zdjęciu jest samochód jadący nie więcej jak 100 metrów przede mną.

Dużo nowych samochodów ma opcję, która włącza światła w momencie uruchomienia wycieraczek - włączcie to sobie jak nie umiecie skojarzyć prostego faktu, ze w szarą pogodę, z ogromną strugą wody za szarym/srebrnym samochodem na szarej drodze jesteście #!$%@? niewidzialni do ostatniej chwili.

#samochody #motoryzacja #zalesie
Diplo - Ludzie, użyjcie czasem mózgu i w #!$%@?ą pogodę włączajcie normalne światła z...

źródło: comment_lZQZbEZz7nmZa0BD4KlcuPvacfy4DtMS.jpg

Pobierz
  • 17
Standard to też Grażyny w swoich suvach jadące nocą na dziennych ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Kejran: Na tej samej trasie babka jadąca najnowszym volvo xc90 zepchnęła mnie na pobocze mimo tysiąca systemów bezpieczeństwa typu lane keeping assist, lane departure assist, asystent martwego pola, kamery, czujniki i inne bajery. Oczywiście też na dziennych
@Diplo: Lepiej, że jedzie, niż żeby stał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raz mnie w Katowicach taka zajebista ulewa złapała (w zasadzie to było oberwanie chmury) – na placu boju zostałem ja jadący 50-60 km/h, za mną Audi poszło setkę, więc wjechałem na pas za nim, bo rozgarniał mi wodę z asfaltu (i po chwili sam zwolnił i zaczęliśmy jechać równo), to Audi gdzieś mi odjechało znowu, wróciłem
@Diplo: myślę że tu problem jest po stronie producentów. Większość nowo produkowanych samochodów ma automatyczne światła, ludzie ustawiają na auto i nie zwracają uwagi na to które światła się świecą. Nie wiem czemu jeszcze nie połączyli czujnika deszczu z włączaniem świateł mijania
@Ausfahrt: ale przecież OP to opisał, od dawna jest taka funkcja jak włączanie świateł w deszczu

jak dla mnie to problemem jest zupełnie co innego - ludzie kupują nowe auta w bieda wersji, bez czujnika deszczu/zmierzchu
@Ausfahrt: no ja z taką opcją w ustawieniach też nie.

Ale np. w grupie VW tak po prostu jest, gdy wycieraczki przechodzą automatycznie w tryb pracy ciągłej - zapalają się światła mijania. Co najwyżej można to ustawiać interfejsem diagnostycznym.
@Ausfahrt: Kwestia ogarnięcia producenta. Dzienne przednie są w deszczu który nie odpali mijania wystarczające: zapewniają widoczność przez gości z przodu. Problemem są tylne. Ni dudu nie rozumiem, dlaczego nie palą się tylne pozycje przez cały czas, a tylko razem ze światłami mijania. W większości przypadków, widziałem parę wozów w których na dziennych palą się pozycje przód i tył.