Wpis z mikrobloga

#xiaomi
Mam Redmi 5A. Było na nim jakieś syfMIUI. Po flashu na official global stable V10.1.1.0.NCKMIFI (MIUI10) , telefon wchodiz w Mi-Recovery 3.0.
Bootloader miałem zablokowany.

Wgrywanie romu przez Fastboot nie działa, wywala błąd "Partition Flashing Is Not Allowed".
Da się coś z ty zrobić?
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@menelki: wchodzi w recovery i informuje że this miui version can't be installed cos tam coś tam? To brawo, wgrales Globala na chińska wersję telefonu i zablokowales bootloader. Teraz musisz zewrzeć testpointy by dostać się do EDL, wgrać China i odblokować bootloader. Lub ewentualnie wysłać do serwisu.
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: a co można wgrać na zablokowany telefon? Jakikolwiek MIUI?
Ewnrtualnie jak odblokować bootloader? Mam konto, ale przy próbie odblokowania pisze, że nie mam połączonego telefonu z kontem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@menelki: nie wgrasz absolutnie nic poza sposobem jak ci napisałem wyżej. Do zwarcia testpointow musisz otworzyć telefon i rozkręcić śrubki by dostać się do płyty głównej.
Nie odblokujesz teraz bootloadera.
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: Ok, dostałem się do test pointów, próbuję wgrać global stable i przy próbie flashowania pojawia się komunikat: cannot receive hello pocket ( czy coś takiego - piszę z głowy).
  • Odpowiedz
@Orjon_MIUI: Udało mi się z odpiętą baterią.
Ale mogłem wgrać tylko wersjęchina stable. ale telefon żyje. Teraz czekam na odblokowanie bootloadera. Czy na odblokowany bootloader mogę wgrać global stable? Jeśli tak, to w jaki sposób? Przez fastboot czy recovery? Wolę zapytać nić ponownie uceglić telefon.
  • Odpowiedz