Wpis z mikrobloga

Na ostatnich wakacjach które kupiłem w biurze podróży, ze względu na opóźniony lot przylecieliśmy dzień później i przepadła jedna doba hotelowa.
Biuro podróży proponuje zwrot 180zł, co stanowi niewiele ponad 4% wartości wycieczki - wg mnie bardzo mało, na jedzenie na lotnisku prawie tyle wydałem...
Czy mieliście podobne sytuacje? Czy mogę coś więcej wyciągnąć czy raczej dalsze spory nie mają sensu?
#wakacje #biuropodrozy
  • 11
@pilovsky: Jeśli lot był opóźniony o więcej niż 3h to należy Ci się 250/400/600 Euro w zależności od odległości, którą miałeś przebyć 250 dla lotów poniżej 1500km 600 dla lotó powyżej 3000km
@pilovsky: a ok no to powinni Ci za jedną dobę hotelową zwrócić to, chyba, że masz coś innego zapisane w umowie. Czy 180 zł to dużo czy mało ciężko powiedzieć być możę taka jest ich doba hotelowa tam gdzie byłeś. Co do jedzenia na lotnisku to powinien Ci przewodnik to zapewnić.
@sztandar Przewoźnicy czarterowe często w umowie z biurem podróży zastrzegają sobie możliwość zmiany godziny wylotu. Wtedy opóźnienie 12h przestaje być opóźnieniem i odszkodowanie nie przysługuje.