Wpis z mikrobloga

#pytanie #pomocy #grafika #studia #badziewiedobadziewia

Mireczki i Mirabelki, mam pytanie do ekspertów od wszystkiego, na już, na teraz, halp.
Studiuję ja sobie, a jak każdy szanujący się student - położyłam lachę na projekty. Teraz siedzę i dłubię, bo okazało się, że niestety trzeba je oddać, ale najpierw też trzeba mieć co.

Jako jedne z nich miałam zrobić plakat nieistniejącego wydarzenia (przynajmniej za wiele tekstu nie dostaliśmy). Termin na jutro. W konwulsjach z nadmiaru myślenia coś tam klepłam. Pytam jednego kumpla, pytam drugiego, pytam trzeciego. Zarzuty są następujące: "czytelne" oraz "nieczytelne".

No to jak jest z tym w końcu, wywalać co, dodawać co, usunąć plik i klnąć na siebie?

Elandiera - #pytanie #pomocy #grafika #studia #badziewiedobadziewia

Mireczki i Mir...

źródło: comment_UEhO1IJVd1VjIpRyG5ZuuFvXgTmziZgx.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Elandiera: Nie wal w uja tylko się ucz.

Wystarczy wyprostować, daj czytelnie jszy font, nic z nim nie kombinuj, zrób mu trochę światła lekko powiększając elementy układanki i będzie spoko jak na zaliczenie.

Można poprawić jeszcze parę rzeczy, ale chyba chcesz się jeszcze do tego wyspać xD
  • Odpowiedz
@zenekklocek: Lato, Helvetica, Times i inne tego typu, których nazwy zna praktycznie każdy - na te fonty może bezpośredniego zakazu nie mamy, ale są tak-sobie widziane. To - jakby nie było - fonty oklepane, popularnie używane w przestrzenia aż w nadmiarze. Nie wątpię, że część z nich jest całkiem zgrabna, ale wykorzystanie któregoś, kiedy jest cała masa innych, to niestety linia najmniejszego oporu. Musiałabym mieć na prawdę dobre-dobre wytłumaczenie, lepsze
Elandiera - @zenekklocek: Lato, Helvetica, Times i inne tego typu, których nazwy zna ...

źródło: comment_rvMS4QgTEJUr63OXOXMbDulmqwLBsFlN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Elandiera: Nie bez powodu te fonty są często używane, jeśli masz czas, to szukaj jakiegoś dobrego alternatywnego. Ja tam nie przepadam za tymi sztucznie oryginalnymi i przekombinowanymi. Wydawałoby się, że wykładowca powinien umieć docenić prostotę, z drugiej strony oczywiście musi za tym stać pomysł i przemyślane zastosowanie - więc musisz zastosować oklepany font w nieoklepany sposób.

Dlatego sugerowałem tylko lekkie modyfikacje tego co masz.
  • Odpowiedz
ow


@jzs44: Cięcia narożników wydają się lekko w przypadkowych miejscach. Szczególnie tego kwadratu niebieskiego po prawej. Mi bardziej siedzi wersja z białym tłem.

Jeśli chodzi o zestawienie tych 6 z czcionkami innymi to 5 lub 6 wersja, z tą lekko kombinowaną czcionką. To i tak już nie jest takie minimal w swoim stylu, więc ta czcionka nawet pasuje.

Myślę że spokojnie zaliczysz bo coś w tym jest. Przykuwa uwagę. Ale
  • Odpowiedz
@jzs44: Dzięki! ()

@thisway: Nawet nie będę udawała, że cięcia są niesamowicie przemyślane. Powinny, ale mam mało czasu i próbowałam troszkę przycheatować (odmierzyłam sobie równe odległości, parę kwadratów jako wzór i jakoś to łatałam :/ ).

Przygotowałam już sobie kilka wersji do wyboru, w jasnej i ciemnej wersji + kilka opcji fontów. Spróbuję najwyżej jeszcze zagadać do prowadzącej przed oddaniem. :)
  • Odpowiedz