Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób, które nie wierzą w fakty podane w filmie Sekielskiego. Jak to jest, że nie przekonują was twarde nagrania oprawców, którzy się przyznają, a wierzycie w wydarzenia opisane w 2000letniej książce, które przed spisaniem były przekazywane drogą ustną?

#naukowcywiary #bekazkatoli
  • 27
  • Odpowiedz
@RatKing: #!$%@? ze mnie katolik. W dużej mierze bliżej mi do protestantyzmu, a jak widzę różnego rodzaju ludzkie śmieci to nigdy nie mam problemu im w twarz tego powiedzieć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@yorrick: xD w punkt. Ja dawno temu przekonałem się, że Ci ludzie się nigdy nie obudzą, pokazujesz im fakty, oni i tak sobie to w jakiś sposób wytłumaczą. Najlepsze jest jeszcze to, że jak im mówisz, czy nie boją się o własne dzieci to Ci powiedzą, że spoko luz, przecież nie każdy ksiądz taki jest. No #!$%@?, że przełożony tego księdza ukrywa pedofilię, daje na nią przyzwolenie, łamie prawo, a
  • Odpowiedz
  • 0
@yorrick jeżeli oglądałeś film to byla w nim odpowiedź na twoje pytanie. Szczególnie dla starszych ludzi ksiądz to autorytet, ktoś ważny, taki Bóg. Potem ciężko ci uwierzyć w rzeczy które burzą ten autorytet.
Film jest dobry bo porusza właśnie kwestie psychologiczne. Jest trochę mechanizmach działających w ofiarach, w rodzicach / dorosłych i nawet w samych oprawcach. Nawet trochę przypuszczają z czego może wynikać zachowanie episkopatu.
Spodziewałem się ze większość ludzi niestety
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KakaowyTaboret dowodami w filmie Sękowskiego są filmy ukryta kamera i nagrania dyktafonem księży którzy przyznają się do swoich czynów przed ofiarami.

Pojawia się również dokument, w którym jeden z biskupów oficjalnie bez ceregieli napisał, że dziekuje za zgłoszenie i przenosi księdza do innej parafii. Jak siądę do kompa postaram się znaleźć kadr i zrobić Ci screena.

Ponadto są zeznania ludzi, którzy zgłaszali przypadki pedofilii do biskupów, a Ci nic z tym nie zrobili.
  • Odpowiedz