Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób, które nie wierzą w fakty podane w filmie Sekielskiego. Jak to jest, że nie przekonują was twarde nagrania oprawców, którzy się przyznają, a wierzycie w wydarzenia opisane w 2000letniej książce, które przed spisaniem były przekazywane drogą ustną?

#naukowcywiary #bekazkatoli
  • 27
  • Odpowiedz
@Herubin: no nie wiem. Jakbym należał do jakiejś organizacji i z wielu miejsc dobiegałyby mnie głosy, że w tej organizacji jest pedofilia i jest ukrywana, to jednak wolałbym to sprawdzić. Głupio się potem wstydzić, że było się w takiej organizacji i nic się z tym nie zrobiło. Przynajmniej mi by było głupio. Jeśli Tobie nie, to spoko.

A jak jeszcze bym miał dzieci, to już sprawdzałbym jak #!$%@?.
  • Odpowiedz
@yorrick: No tak zdziebko nie mam paranoi by się bać, że mi będą dzieci wszędzie molestować. Do szkoły też ich nie poślesz? Nie tak dawno w moim mieście nauczyciel został aresztowany za pedofilie po tym jak przez długi czas wszyscy udawali, że jest ok i nikt z nim nic nie zrobił. Mam nadzieję, że nie posyłasz dzieci do szkół by je tam gwałcono? Guzik mnie interesuje patologia i zdarzenia statystycznie nieistotne.
  • Odpowiedz
@Herubin: To jest niesamowite, że za każdym razem próbujecie użyć tego argumentu i za każdym razem trzeba wam tłumaczyć. A czy Związek Nauczycielstwa Polskiego, gdy dowiaduje się o czynie pedofilskim, to przenosi takiego nauczyciela do innej szkoły, czy raczej sprawa jest zgłaszana do prokuratury praktycznie od razu przez dyrektora szkoły?
  • Odpowiedz
@yorrick: No tak zdziebko jasno wskazałem, że koleś przez lata był ukrywany w szkole. Praktycznie zawsze pedofil jest ukrywany, bo to nie jest sprawa która ludzie chcą wynosić. Zapewne o większości czynów pedofilskich nigdy nikt się nie dowie poza rodziną. Po prostu #!$%@? głupoty i tyle. Nie o żadne ukrywanie tu chodzi ale o zwykła nagonkę i nie wiem czemu skoro nie podnieca mnie zionięcie nienawiścią, to mam w niej uczestniczyć.
  • Odpowiedz
@Herubin: Nie, lepiej gdyby zawiadomienie kurii o czynie skutkowało zawiadomieniem prokuratury. Przeniesienie na inną prafię skutkuje tym, że ksiądz ma czystą kartę na nowym miejscu i nowy narybek. Wiedza o możliwości popełnienia przestępstwa i niezgłoszenie go również jest karalne.

Ponadto Ci ludzie grzmią z ambon i śmią pouczać innych jak mają żyć. Ludzie którzy dokonują czynów i ludzie, którzy ich kryją. Serio nie rusza Cię to? Nadal chodzisz do kościoła i
  • Odpowiedz
Spoko, gdybyś obejrzał film to byś się dowiedział, że istnieją. No ale spoko. Dalej chowajcie głowy w piasek. Powodzenia.


@yorrick: zaorał Cię choćby prokuratorem a Ty piszesz o chowaniu głowy w piasek XD
  • Odpowiedz
@yorrick:

że koleś przez lata był ukrywany w szkole. Praktycznie zawsze pedofil jest ukrywany, bo to nie jest sprawa która ludzie chcą wynosić. Zapewne o większości czynów pedofilskich nigdy nikt się nie dowie poza rodziną. Po prostu #!$%@? głupoty i tyle. Nie o żadne ukrywanie tu chodzi ale o zwykła nagonkę i nie wiem czemu skoro nie podnieca mnie zionięcie nienawiścią, to mam w niej uczestniczyć.


Chciałbym też wiedzieć jakim to
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Serio widzisz tu zaoranie?

Koleś podał przykład (dodatkowo nie poparty żadnymi dowodami), że w jakiejś szkole kryli pedofila. No super. Nawet jeśli tak było, to to jest nadal jednostkowy przypadek. Nic mi nie wiadomo, żeby ZNP albo ministerstwo oświaty systemowo kryło nauczycieli pedofilów. To po pierwsze.

Po drugie - problemem jest to, że przenoszą do innej parafii ZAMIAST zgłaszać do prokuratury. W ten sposób ukręcają łeb sprawie.

No, ale jak
  • Odpowiedz
@Herubin: Jak to, to spolecznosc kosciola nie jest twoja spolecznoscia? Nie jestescie wszyscy bracmi po chrystku? Jakie pocieszne :) Nagle to nie twoi bracia? Nie twoja rodzina?
  • Odpowiedz