Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
jak to jest, ze ludzie z krotszym stazem i podobna waga albo mniejsza targaja po 100 na klate u mnie na silownii, a ja cwiczac 2 lata ledwo 90 podnosze :( Nie wmówicie mi, ze to przez #!$%@? diete albo trening, bo dlugo trenowalem planami "na sile" jak stronglifts czy inne, sylwetka tez sie zmienila no ale sila to u mnie jest #!$%@?. Jesli chodzi o technike to tez robie w miare okej, po prostu u mnie jak nie rosnie masa to sila caly czas stoi, praktycznie od poczatku "kariery" na silownii.
#mikrokoksy #silownia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 15
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mogą być predyspozycje lub sama technika boju. Mnie po 3 latach 100 kg potrafi na BP przynieść, za to moje OHP/SQ jest ponad przeciętne. Dodatkowo ćwiczysz pewnie siłowo całe ciało a oni ciągle rypią upper body.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jesteś #!$%@? nie mikrokoks po prostu
a poważnie, to podejście indywidualne
może potrzebujesz mniejszej objętości, może większej intensywności, może więcej regeneracji

plany sa spoko dla 90% osób, ale to nie jest one size fits all perfectly

trzeba słuchać swojego ciała, próbować różnych rzeczy aż się znajdzie coś co pasuje
Czesam less is more.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Może plany którymi ćwiczyłeś wyciskanie po prostu nie były do ciebie dopasowane?

To znaczy - jeśli przez całe życie katujesz ławkę planami typu 5x5 3x5 z progresją liniową, wysoką intensywnością i niską objętością no to należy to zmienić.

Niekoniecznie na wysoką objętość i niską intensywność, może być np średnia objętość i średnia intensywność albo jeszcze coś innego, możesz progresję oprzeć o XRM na jakimś RPE (w każdym razie jakakolwiek autoregulacja)
  • Odpowiedz