Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki. Ostatnio znowu wróciły chęcia za złapanie za HOTAS i polatanie w symulatorach, ale nie na niebie VATSIMu, tylko w DCS. I tutaj do Was pytanie. Ponieważ posiadam Oculusa (jeszcze nie wiem jak bedzie trybil w DCS) i chciałem się spytać czy na początek lepiej jednak na monitorze ćwiczyć czy jednak od razu ładować się do headsetu? Wiem, że jest tam bardzo dużo klawiszologii i muszę się ich uczyć na wyczucie. Bardziej na początek interesuje mnie latanie na chillku, dla samej zabawy. Może później ruszę w jakiś combat.
#dcs
#gildiaorg - wołam Was, bo widzę, że macie ogromną wiedzę o DCS
  • 10
@JerryManson: Szczerze - opanowałm F15C z Flaming Cliffs (gdzie jest uproszcozny model symulacji - nie wszystkie systemy samolotu są w 100% odwzorowane. Przeszedłem kampanię The Georgian War naszego rodaka Baltic Dragona (genialna). Teraz uczę się A10C, który jest owzorowany dokładnie.

Nie wyobrażam sobie nauki tych samolotów w VR - co chwila musiałem sięgać do podręcznika (pełna checklista startowa A10C ma dobrych kilka - kilkanaście stron) czy na fora czy na YT.
@JerryManson: Ja sam latam na HOTAS ale kiedyś zastanawiałem się jakby to było na VR i trochę obawiam się, że może być ciężko nie widząc np. przepustnicy czy dodatkowych przyrządów na biurku, który co jak co czasami trzeba klikać, a z racji wielu funkcji na ślepo trafić byłoby ciężko, czy jest jakaś możliwość podglądu tego co jest na biurku bez zdejmowania okularów?
@JerryManson: masz do tego kontrolery ruchowe? Jeśli tak to luz, uzywasz ich do klikania po kokpicie. A joya i przepustnice wymacasz, a później hotas. Możesz mieć problem z rozdział ka na zegarach(mało wyraźne) i dla mnie 30-40 minut to maks jednego latania, później jestem mega zmęczony. A no i to wszystko niestety nie na moim sprzęcie a u kumpla, ja latam na monitorze
@Doctor_rock czyli jednak trackir? Chodze po streamach z DCSa i kazdy lata na tym. Znaczy ja sprawdzilem vr i faktycznie, do takiego chilloutowego latania jest super, ale jakbym mial cos wieciej z tym dzialac to juz byloby gorzej
@JerryManson: track IR jest za drogi, sprawdź sobie open tracka, możesz sam zrobić z 3 diod i kamerki do ps3. Albo kupić już gotowe rozwiązanie ciągle tańsze od track IR, np DelanClip. Co do vr to chyba jeszcze nie ta generacja potrzeba więcej pikseli żeby to wszystko było czytelne i 90fps żeby nie było problemów z blednikiem.