Wpis z mikrobloga

@Ochlapto: chciałbym uniknąć neonek gupikow itd tych pospolitych... Krewetki Micro krab czy rączek wchodzą w grę. Siedziałem w akwarystyce mocno ale to było z 15 lat temu. Cena rybek nie gra roli szukam czegoś ciekawego
@felur: Jeżeli siedziałeś w tym, to te ~50l w 'nie kostce' to masz jakieś 50cm długości w standardowym prostokącie. Może pomyśl o tym. No kwestia miejsca też pozostaje. Obczaj muszlowce. Miałem N. multifasciatus. Budowniczowie z Tanganiki. Są lepsze- brevis, ocellatus. Założę kiedyś dla wielkookich Tanganikę. Tylko to już akwarium dedykowane pod muszlowce.
@felur: Kostki są pod krewetkarzy i aquaskejperów. Ogólnie dla mnie niepraktyczne. każdy ma swój gust. W 80cm(112l) mógłyś się już pokusić o naskalniki. Dobra nie gadam więcej bo sam się nakręcam:)
@felur: Ten zestaw, który podajesz nie za bardzo nadaje się do morskiego, nie ta temperatura barwowa światła. To bardzo ważne, bo większość korali "żywi się światłem". Tutaj masz zestaw dedykowany do morskiego: https://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/nowosci/nano-reef/
Z tego co się orientuję to sama kaskada nie zawsze wystarczająco miesza wodę i niektórzy dorzucają jeszcze małą pompkę cyrkulacyjną. Oczywiście nie sugeruj się też obrazkiem z pudełka. To akwarium jest za małe na błazenki. Ale
MandarynWspanialy - @felur: Ten zestaw, który podajesz nie za bardzo nadaje się do mo...

źródło: comment_kmuQSIL1Z4BsiPATjZD6ta8I7v7cutxs.jpg

Pobierz