Wpis z mikrobloga

@mieszkamzmamusia
Dla mnie 19 jest ok, ale w "górnej granicy komfortu" pozycja raczej bardziej w stronę szosowej pochylona. Przez co sporadyczne dłuższe wycieczki bywały uciążliwe, ale to raczej z powodu tego że mało jeździłem. Najlepiej jakbyś przymierzył wcześniej, ale z Lazaro tego co wiem ciężko o przymiarkę w jakimś sklepie, może jakiś Mirek z okolicy się znajdzie? Albo popatrz na olx i umów się na jazdę próbną xD.
@szymura: na 90 procent zdecyduje się na rozmiar 17, bo nawet według ich tabelki jeszcze się łapie na ten rozmiar. Skoro piszesz, że rozmiar 19 jest na granicy komfortu, to pewnie i rozmiar 17 byłby na Ciebie ok i byłbyś za to nieco bardziej wyprostowany. Ja raczej nie chce być mocno pochylony i mieć wyciśniętych mocno rąk, to myślisz, że 17 powinna być dla mnie ok, a i jestem jeszcze niższy
@mieszkamzmamusia: no za duża. Ale jeździ już z 8 lat. Najgorzej jak zakłada na bagażnik masę sprzętu wędkarskiego, to nogę musi przez ramę przekładać, jakby to była damka. Raz tak się wywalił na asfalt, jak zsiadał z roweru, jak już byliśmy pod klatką.
@szymura: no właśnie, w sumie dwa rozmiary byłyby na mnie dobre. I teraz kwestia co chcialbym uzyskać. Czy bardziej szosowa pozycję czy bardziej komfortową. W sumie dużej różnicy nie ma, bo różnica pomiędzy górna rurą 17 i 19 to tylko 3 cm (55 cm i 58 cm). Boję się tylko czy ten 17 nie będzie wyglądał jak malutki komunijny rowerek , a może nie będzie tak źle, przecież to tylko 3