Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ma ktoś sprawdzony sposób na zasranego kreta? Już powoli mi się pomysły kończą. Gnój ciągle szusuje sobie po moim ogrodzie warzywnym i już nie mam pojęcia czym się go pozbyć. Próbowałam wszelakimi specyfikami od kretów, kupowanych w sklepach, wlałam mu hektolitry gnojówki w korytarze, mam powkładane odstraszacze solarne i takie domowej roboty na drucie z puszek po piwie.
Błąd zrobiłam, że nie założyłam siatki, ale to zrobię już na nowy sezon. Ale #!$%@? jest niesamowity z bezsilności już, bo taki rozpiździel mi robi w marchewkach i cebulach, że obawiam się o zbiory.

Przy okazji, ktoś to używał i może polecić: https://allegro.pl/oferta/odstraszacz-srodek-krety-pozegnanie-z-kretem-950ml-7159192113 ?

#rolnictwo #ogrodnictwo #ogrod #kiciochpyta
souriss - Ma ktoś sprawdzony sposób na zasranego kreta? Już powoli mi się pomysły koń...

źródło: comment_AIpskEslVHXWI94cNHuUNjptlQqpuOBi.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@souriss: Jednak taka znajoma miała podobny problem. Nic nie działało. Poskarżyła się kiedyś sklepowej i w efekcie trafili do niej dwa łowcy kretów z jednoznacznym przesłaniem "tylko karbid".
W oznaczonym dniu zainstalowali się na działce wkładając karbid w krecie kopczyki, a żeby praca dobrze szła delikatnie podlewali się chmielowym trunkiem, zakupionym przez przezorną właścicielkę działki i zleceniodawcę misji.
Praca szła nadzwyczaj sprawnie, i jakoś tak 2 butelki przed końcem skrzynki została
  • Odpowiedz
Gdzieś widziałem jak na wsi odpalili komarka i wąż założyli na wydech i kopcili mu do nory. Nie wiem czy to pomaga :D ale można sprobowac, albo olejem napędowym-nie wiem ja daleko są wazywka żeby nie spalilo.
  • Odpowiedz
  • 3
@souriss najprostsza łapka na krety/nornice i już xD Za 2-3 razem uda Ci się go złapać. Ja tak w jednym sezonie złapałem ponad 20 kretów, teraz może jest kilka sztuk rocznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@randtime: no właśnie #!$%@? tuż pod nimi ryje, boję się nawet gnojówki za dużo nie lać, żeby nie popaliło. Wyjątkowo uparta menda mi się trafiła.
  • Odpowiedz
  • 1
@souriss serio, wkopujesz w kreci tunel, krecik sobie idzie i cyk, wchodzi do rurki, albo zostaje złapany kleszczami i koniec jego zywota. Na górę dajesz większe grudki ziemii i potem kawałki darni, albo dalej ziemie, tak, żeby się nie wsypała do tunelu, a ładnie i szczelnie zakryła dziurę, żeby nie wypadało światło do tunelu. Czasem kret jak idzie korytarzem wypycha dużo ziemii przed sobą i wtedy lipa, ale tego nie jesteś w
  • Odpowiedz
@Mathas: @souriss Kret jest objety częściową ochroną. Mozna go lać po mordzie jesli grasuje na terenie ogrodów, upraw ogrodniczych, szkółek leśnych, trawiastych lotniskach, ziemnych konstrukcjach hydrotechnicznych oraz obiektach sportowych. Karbid ale bez podpalania, chyba ze chcemy rozwalic trawnik także sąsiadom wkoło
  • Odpowiedz