Wpis z mikrobloga

Hej, mam Mi 9 6/128 (zainstalowany Global EEA) i zastanawiam się czy nie zrobić na niej roota ponieważ chciałbym korzystać z Viper FX i pewnych modułów Magiska. Brakuje mi nieco głębi dźwięku (najbardziej basów) a Mi sound wbudowany w MIUI nie obsługuje słuchawek na bluetooth.

Opłaca się to robić ? Boję się że gdy odblokuję bootloader, wgram TWRP i zrobię roota Magiskiem nie będę mógł płacić telefonem przez Google Pay a na dodatek stracę gwarancję z racji modyfikacji oprogramowania telefonu.

Da się potem bezproblemowo zablokować bootloader, zainstalować czystego globala ?

Płatności i gwarancja będzie wtedy działać ?

Wcześniej miałem Xiaomi Redmi Note 4X ale tam nie bałem się robić takich rzeczy gdyż telefon nie kosztował dużo, a tutaj jednak 2k :(

#mi9 #xiaomi #android
  • 4
@Norbix1999: Mozna robić roota bez problemu jedynie trzeba czekać 2 tyg.. co do google pay to nie mam pojecia nie używam. Ale na magisku widze ze mam "zablokowanego" bl'a może dobrze maskuje i nie bd z tym problemów. Jak mi się uda to dam znać czy moge karte dodać i kiedyś tam przetestuje. Co do blokady to wystarczy przy mi flashu zaznaczyc ze chcesz zablokować i tyle. Co do kwestii gwarancji
@Norbix1999: karte dodalo jedynie blad ze moj bank nie daje mozliwosci platnosci zblizeniowych(ipko) na innym romie mialem ze nie moge wykonywac platnosci tym telefonem. Więc wydaje mi się że nie ma takiego duzego problemu.