Wpis z mikrobloga

Elo Mirasy,
mam pytanie, a może też wywołam pewną dyskusję donośnie tego.
Jak wiadomo Klucze z windowsa 7 nadal działają w momencie aktywacji Windowsa 10 i poprawnie się aktywują, pomimo, że "darmowy" upgrade zakończył się 29 lipca 2016r.

Jak myślicie, czy w warunkach przedsiębiorstw taki upgrade byłby legalny?
wiadomo, że do legalności windowsa trzeba spełnić 3 warunki
1. Naklejka COA (na obudowie jest z kluczem z pkt2)
2. Zaaktywowany system kluczem (którego byśmy użyli na w10)
3. Dowód sprzedaży systemu (oczywiście fv z zakupionego sprzętu z w7proOEM)

Więc w jaki sposób audyt byłby w stanie stwierdzić, że nie wyrobiliśmy się w czasie z upgradem i w międzyczasie była robiona reinstallka systemu na w10 z media creations?
Czy ja coś źle myślę?

#it #windows #windows10 #windows7 #prawo #informatyka #pytanie
Gadzinski - Elo Mirasy,
mam pytanie, a może też wywołam pewną dyskusję donośnie tego...

źródło: comment_rzX0BEs2i8UgaUMtM0wePhTOWwBpT7DC.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gadzinski: nie wiem czy audytorzy nie dysponują przypadkiem dostępem do logów żeby sprawdzić kiedy był aktywowany, na serwerach MS? Choć to spekulacje, może ktoś z mirkow miał taki audyt w firmie i może coś więcej powiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gadzinski: to że taki system podniesiony "po czasie" jest źle licencjonowany to oczywiste, ale raczej pytałeś o to jak audytor to mógłby sprawdzić?
  • Odpowiedz
@Koliat: Właśnie też mnie to ciekawi, a z tego co wiem taki audyt jest zazwyczaj robiony przez firmę zewnętrzną i może się dzielić na "miękki i twardy"
na miękkim zazwyczaj sprawdzają część z całości i podaje się 2 z 3 z punktów które podałem
a na twardym leci całość (3/3 pkt i cały sprzęt). Co dalej tego nie wiem.

@Gadzinski: to że taki system podniesiony "po czasie" jest źle licencjonowany
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gadzinski: no z grubsza MSowi zależy na powodzeniu audytu, więc nie widzę problemu żeby nie pomagali BSA która swoją drogą wspolzalozyli. Jest sporo opcji kupna Windowsa dla firm, nie tylko oem/box, masz jeszcze subskrypcje z dodatkowymi funkcjami etc.
  • Odpowiedz