Wpis z mikrobloga

Jako ze jestem juz po maturze, zamierzam zaczac czytac dla przyjemnosci, poznania literatury i jakiegos poszerzania horyzontow. Jakie ksiazki, sa, wedlug was, takim "must read" dla w miare obytego z kultura czlowieka? Dokoncze Wilka Stepowego a potem pewnie jeszcze raz Mistrza i Malgorzate (bo czytalem jak bylem malym chlopcem).
#pytanie #ksiazki
  • 32
@DywanTv: "must read" to nie wiem czy istnieją, ale ja polecę Ci książki z dziedziny popularnonaukowej (coś najbliżej socjologia, psychologia)
Malcolm Gladwell:
- Punkt przełomowy. O małych przyczynach wielkich zmian
- Błysk! Potęga przeczucia
- Co widział pies i inne przygody
- Dawid i Goliat. Jak skazani na niepowodzenie mogą pokonać gigantów
- Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu
@kk87ko0: Kuurcze. Ja nie szukam wlasnie dobrych ksiazek, ale pewnych perel literatury i to nie tylko literatury wspolczesnej. Chcialem uzupelnic ogolnie braki w tym, co szkola zapomniala mi przekazac.
@DywanTv:

przyjemnosci

To podaj swoje ulubione książki.

poznania literatury i jakiegos poszerzania horyzontow.

To czytaj Noblistów

Tutaj podobny wpis, ale nie wiem czemu stoczył się na fantastykę.
BBC

najwazniejsze w historii

Mein Kampf, Biblia, Kapitał, Koran, Badania nad naturą i przyczynami bogactwa narodów, O powstawaniu gatunków

Polecam popularnonaukowe: Samolubny Gen, Kosmos, Krótka historia czasu. Ewentualnie Harariego
@DywanTv: Mistrz i Małgorzata był dla mnie nieprzetrawialny. Moim zdaniem nie warto się w to pchać i tracić 6h na czytanie tych wypocin. Kompletnie nic ciekawego nie przekazała.
Czytaj w takim razie Pana Tadeusza jesli nie miałeś okazji. Ludzie Bezdomni. Ewentualnie Ogniem i Mieczem. Tyle z Polskiej.
Jak chcesz coś co jest przełomową prozą to pierwsza książka z uniwersum Conana jest przełomowa - wytyczyła współczesny świat fantastyki.
Jak lubisz fantastykę to