Wpis z mikrobloga

#warszawa #wypozyczalniasamochodow #motoryzacja #wypozyczalnia

Proszę o pomoc :
Wypożyczalnia Warszawa najlepiej od południowej strony okęcie i okolica.
Nigdy nie wypożyczałem fury, więc nie bardzo wiem co i jak, oczywiście nieco poczytałem, ale wole się upewnić. Wybieram się na wyścigi kolarskie, na Śląsk. Potrzebuję samochodu od Piątku (10.05) 12:00 do Poniedziałku 12:00 (3doby) . Ekonomiczna fura co mało pali bez limitu kilometrów i da się do niej spakować 2 rowery przy złożonych siedzeniach. Priorytet koszta jak najtaniej (brzmi pazernie ale sytuacja wymaga) Najważniejsze pytania : U kogo sprawdzonego polecicie, co nie orżnie mnie np z magicznymi usterkami które nagle mogłby sie pojawić po oddaniu samochodu. Na co zwrócić uwagę przed/po wypożyczeniu procedura i jakieś ubezpieczenie dodatkowe brać(jeśli tak to jakie) ?
Doceniam za poświecony czas i porady.
  • 18
  • Odpowiedz
@alberto77: polecam abacus(abacuscars.pl), zawsze warto warto wziąć ubezpieczenie od udziału własnego, okolice 20 zł dziennie a może się przydać. Przy wypożyczaniu, dokładnie cały samochód zaznaczyć z pracownikiem na protokole. No i jak koszta to spytaj o coś z LPG.
  • Odpowiedz
@alberto77: sprawdź mobicars.pl
Przy odbiorze obejrzyj auto czy nie ma uszkodzeń i czy ewentualne zastrzeżenia są spisane, no i oddaj auto czysta aby opłaty nie chcieli za sprzątanie.
  • Odpowiedz
@cwlmod tak mówi osoba która już kilkanaście razy wypożyczała samochody w różnych miastach za granicą. Znajdź OPowi auto segmentu C na weekend za 25 eur w "normalnej wypożyczalni" poza lotniskiem
  • Odpowiedz
@tarasino: Jak masz jakieś magiczne kupony to nic dziwnego. Swoją drogą o tej wypożyczalni nigdy nie słyszałem ani jej nie widziałem na lotnisku.

Patrzyłem na oferty takiego avisa to oni mają stawki dobowe które są ustalane indywidualnie na każdy dzień, więc w poniedziałek możesz wynając auto za 270zł a we wtorek za 500 - tak było przed majówką

Ciekawe czy znajdę dobrą ofertę dla siebie. @tarasino: Masz jeszcze
  • Odpowiedz
Jak masz jakieś magiczne kupony to nic dziwnego.


@cwlmod: 25 EUR to cen PRZED kuponem. Z kuponem wyjdzie 0 EUR :P

270zł a we wtorek za 500 - tak było przed majówką

@cwlmod: nie porównuj cen przed majówką - wszystkie wypożyczalnie szalały z cenami już na 3 tygodnie wcześniej. Często na cenę ma wpływ godzina odbioru (np. z powodu wielu samolotów lądujących i dużego ruchu na lotnisku). Czasami odbiór 2h poźniej potrafi zaoszczędzić 60 EUR
  • Odpowiedz
@tarasino: Ciekawe rzeczy piszesz :)

Mimo wszystko zauważyłem że te wypożyczalnie lotniskowe mają dosyć duże depozyty co może być problemem dla pewnych osób. Ja wynajmowałem ostatnio lexusa gs (segment E) z depozytem w wysokości 2500zł, budget/avis miał merca e klasę z kaucją 5000-8000zł a panek za volvo s90 (ten sam segment) chciał już 10k zł co dla mnie jest absurdem.

Czekam na odpowiedź ubezpieczyciela. Mój samochód został uszkodzony w warsztacie
  • Odpowiedz
@cwlmod: wszystko zależy od klienta. Ja trochę podróżuję. Roczna polisa Deluxe to wydatek rzędu 60 EUR. Depozyt do 10 000zł na karcie kredytowej i dzięki temu samochody w Europie wypożyczam za śmieszne pieniądze.
Nie musisz zarabiać kosmicznych pieniędzy żedy dostać 10K na karcie kredytowej. Na dobrą sprawę przy małych samochodach to 7000 zł powinno wystarczyć.

Ostatnio brałem na weekend Tucosna własnie z SurPrice piątek-niedziela z kuponem za darmo :) depozyt
  • Odpowiedz
@tarasino: W moim przypadku jest to zwykły zwynajem za który potem mają mi zwrócić hajs. Próbowałem się dowiedzieć jakie są konkretne warunki żeby później mi nie odmówili. Cieżko było mi je wyciągnąć od infolinii. Teraz czekam na kontakt likwidatora która może mieć jakieś konkretne informacje.

Ponieważ w przypadku szkody oc firmy nie ma tej samej ścieżki jak w przypadku OC. Powiedzieli mi że powinienem sobie wynająć porównywalne auto tj bmw
  • Odpowiedz
@cwlmod: problem z wypożyczalniami jest taki że nie mają obowiązku dostarczyć Ci tego samego wozu co zamówiłeś a może być "similar" czyli tej samej klasy lub wyższy. Dlatego jeśli zależy CI na konkretnym modelu to zadzwoń wcześniej i zapytaj dostępność w konkretnej lokalizacji.

z tego co widzę to na tydzień ceny za klasę premium wyglądają tak:
Infiniti Q50 - 360 EUR, Mercedes GLC - 380 EUR, Mercedes C - 380 EUR, BMW 5 - 470 EUR
przy takich cenach mój kupon wiele Ci nie pomoże więc poszukaj sobie też na innych wyszukiwarkach. Ostatnio słyszałem, ze Ryanair ma bardzo tanie samochody.
Możesz też
  • Odpowiedz
@tarasino: Twój kod może mi się przydać we wrześniu gdy będę jechał do Chorwacji na wakacje: 30.08 - 13.09. Szukam czegoś pokroju VW polo/golf. Znalazłem najlepszą ofertę odpowiednio 252 i 352 euro. Plus opcja zwrotu w innym mieście (Split->Zagrzeb) a za to się zazwyczaj dopłaca
  • Odpowiedz
Plus opcja zwrotu w innym mieście (Split->Zagrzeb) a za to się zazwyczaj dopłaca


@cwlmod: ... i to słono. Przy 2 osobach często bardziej opłaca się pojechać pociągiem między dwoma miastami niż oddać samochód w innym. Odezwij się do mnie na pw bo masz zablokowane.
  • Odpowiedz