Wpis z mikrobloga

@0x7C3: To po co je tam odkładać? Ja z tego co rozumiem to można je jakoś wyciągnąć teraz, ale z obostrzeniami albo na emeryturze. Jeżeli to prawda, to w pierwszej opcji: jakie to obostrzenia? W drugiej: jak przed wylotem uzgodnić formalności, żeby bez kolejnej wizyty w urzędzie, po przejściu na emeryturę dostać te pieniądze?
  • Odpowiedz
@raFFcio: Wypłacają Ci normalnie jako emeryturę. Na wybrane konto. Jak chcesz w całości - możesz, ale płacisz podatek. Tylko 25% kwoty uzbieranej można wybrać jako nieopodatkowane.

To po co je tam odkładać?

Bo np. jak ja utrzymam swój poziom wpłat przez następne 40 lat to powinienem dostawać 32k rocznie emerytury. A raczej poziom wpłat się będzie zwiększać...więc warto.
  • Odpowiedz
@raFFcio: jeżeli masz 55 lat to mogą albo wypłacać ci w ratach (jak emeryturę) albo mogą przelać w całości do innej wybranej przez ciebie firmy zajmującej się wyplacaniem emerytury
  • Odpowiedz
  • 0
@raFFcio chyba mozesz jeszcze przeniesc sobie srodki z tego funduszu gdzie teraz masz do innego ktory jest tez obecny na rynku polskim, np aviva, obecny troche ci potraci. Nie wiem czy w kraju to bedzie jakis opodatkowane.
  • Odpowiedz