Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #remontkostki @skaza @krne hej czy ktos z was kład tynk gipsowy ręcznie na suficie ? Ekipa z agregatem nie chce wejść do jednego sufitu. Stary tynk jest zerwany praktycznie w całosci, chcialem to zrobić na listwach prowadzących do pomocy miał bym 2 gości do narzucania. Możecie mi dać prosze jakies hinty jak czsowo jakie etapy, na ile przed tynkowaniem osadzić listwy, po jakim czasie je wyjąć, po jakim czasie wygładzać tynk ? Jeden pokój chciałbym zrobić na próbe.
  • 21
  • Odpowiedz
@Mirkomil: @BajerOp: nie, mam 260 i nie chce obnizac jeszcze , atlas m system tez nie, nie chciał bym nizej niz musze. Tynki nie beda robione nowe na całym pietrze, w niektorych pomieszczeniach tylko lokalne naprawy wiec nie moge obnizyc w jednym pomieszczeniu.
  • Odpowiedz
@skaza: w sumie masz racje, problem w tym ze dziewidztwo bede tracil na suficie :) jakis hint odnosnie montazu listew ile przed tynkiem i ile po zdejmowac ? to mnie najbardziej interesuje, widzialem przy wapienno cementowych ale jak jest w przypadku gipsowych, mario nagrywal film, nie wiem czy widziales, on je wyjmowal zaraz po tynkowaniu i wypelnial jeszcze wczesinej rozrobioną zaprawą. Na małej powierzchni wygląda ok, przy dużej trzeba to
  • Odpowiedz
@krne: dzieki, nie rozumiem ostatniego zdania, nie uzywaliscie listew prowadzących bo co ? normlanie narzuciliscie i gladziliscie na oko do poziomu tak ? przykladaliscie łate i żeby było prosto ? i jak wyszło na koncu ? z mp75 tez można mleczko wyciągnac i na gładko zrobić, to tak zrobiliscie ,w sensie etapy sa takie: nakladanie, sciaganie, zagładzanie , piurowanie i gąbkowanie , to na którym etapie sie oknczy jestli jeszcze
  • Odpowiedz
@krne: wow niezle, na paski ze styropianu dawaliscie tyle tynku zeby po przyklejeniu do sufity paski byly w poziomie tak ? czyli w jednym miejscu 2 cm w innym 1 cm w innym 2.5 i jak troche stwardnieje to styropian zdejmujecie i macie prowadnice ? niezly pomysl szczegolnie jesli caly sufit jest niezerwany.

a w jakich odstepach mniej wiecej robiliscie takie prowadnice ?
  • Odpowiedz
@krne: no to u mnie tak własnie bedzie, mamy kostke z lat 70, krzywizne są potworne, wiec takie rady o których mówisz są dla mnie na wage złota.

a czy taki tynk na drugi dzien dobrze wiazał z tymi prowadnicami z tynku zrobionego dzien wczesniej ? nie musieliscie narzucac potem siatki do gipsu ? bo z doswiadczenia wiem ze jesli dwa materialy sie łaczy to bardzo często to lubi sobie
  • Odpowiedz