Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koteczek281412: Cel podróży jest dla nas bez znaczenia. Moze zabrzmi to troche oklepanie ale jedziemy tam tylko wykonać dobrą pracę i zarobić dobre pieniądze. Po nic więcej.
@joolekk: Myśleliśmy o Islandii jako ciekawym kierunku. Czemu uważasz, że to dobry wybór?
@Dakkar: mozesz jechac na jakies zbiory ewentualnie. Kokosow na tym nie zarobicie, a bez znajomosci jezyka nie macie szans na zadna normalna prace. Zobacz sobie ile wynosi minimalna w danym kraju i wez pod uwage, ze jak bedziesz mial szczescie, to tyle zarobisz ;) Znalezienie pracy we dwojke praktycznie od razu i z zakwaterowaniem graniczy z cudem, a sens ekonomiczny po oplaceniu tego zakwaterowania i utrzymania jest mocno watpliwy. Lepiej zostac
@Dakkar jeśli chodzi o UK musicie mieć mieszkanie, tzw. NIN czyli ubezpieczenie, konto w banku, do którego przeważnie potrzebny jest proof adress czyli potwierdzenie adresu zamieszkania, np. list z gazu, prądu, lub właśnie z ubezpieczenia. Później z kontem w banku możecie zarejestrować się w agencji pracy i próbować znaleźć coś sensownego. Potrzebujecie pieniędzy na start, w agencjach płacą tygodniowo, pierwsza wypłata po 2 tygodniach. To chyba tyle z podstaw :)
@Triplesix: Musimy wyciągnąć ok 5k na czysto, na miesiąc. Pracę w pl mamy ale potrzebujemy większego zastrzyku gotówki, w krótszym czasie. Z doświadczeń naszych dalszych znajomych, którzy pracowali przy zbiorach jest to wykonalne, dlatego chcemy spróbować.
@zelka: Dzięki. Jak zapas gotówki na start sugerowałabyś zabrać? Czy nie lepiej szukać pracy z Polski?
@Blahblahaa: Z angielskim nie jest aż tak słabo ;-)
@Dakkar: 5k na czysto na meicha to konkretne pieniadze, raczej sfera marzen dla ciebie ;) chyba że wychaczysz jakas konkretna oferte na zbiroach z zakwaterowaniem w abaraczkach i po 10h dziennie / 6-7 dni w tygodniu. Inaczej nie ma opcji bez znajomości w kraju docelowym i nagrania pracy przez kogoś.

weż poszukaj na necie oferty pracy na groszku, szkocja. dundee bodajże (okolice) jak posuzkas zna googlach powinienneś znaleźć o co mi
@Blahblahaa: Szykujemy się raczej na harówę po łokcie ale jakoś przetrwamy. Dzięki za podpowiedź. Poszukam pod tym kątem. Gdyby przyszło Ci coś jeszcze do głowy, jesteśmy otwarci na propozycje.
@Dakkar duzo zależy gdzie chcielibyście jechać, ceny się różnią. Tu gdzie ja jestem cena pokoju dla jednej osoby to jakies 80-100 funtów na tydzień, dla dwóch ok 120-140, plus wyżywienie, ewentualny dojazd do pracy.
@Dakkar: szwecje jeszcze popatrzcie. Norwegia odpada, tam jest napchane po korek :). szukaj ofert na olx, po agencjach i zwracaj uwage zeby bylo duzo godzin - w przeciwnym wypadku odlozycie max 2 kafle.

o tym pisałem wcześniej :http://dundeecoldstores.co.uk/
szukaj polskiej agencji, która tam zatrudnia. warunki ponoć są ok. na pewno lepiej niż zbiory ;)
@Dakkar nie wiem czy nie lepiej szukać pracy przez polską agencje bo nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie :) napewno ponosisz wtedy cene pośrednictwa i jest większe prawdopodobieństwo oszustw.