Wpis z mikrobloga

Można nie lubić Danki, ale nagle gadanie, że byłaby #!$%@?ą władczynią, jest nie na miejscu. Sześć sezonów budowanie jej, jako empatyczną postać, która nie ma #!$%@? na podwładnych. Ósmy sezon jebut, ona nagle jest psychiczną i inne pierdoły, jakby nie słuchała Tyriona to dawno zajęłaby stolice, a potem pomogła północy. Ogólnie 7 i 8 sezon to robienie z postaci jakiś kretynów. Cersei jest nagle vilainem, chociaż w Got, nikt nie był dobry albo zły, na tym polegał myk. Te 2 ostatnie sezony to jest abominacja w porównaniu z tym co było kiedyś.
#got #graotron
  • 32
  • Odpowiedz
@milyczlowiek007: Z tymi Tarlymi to ty serio? Walczyli na śmierć i życie, jakby ona przegrała nie oszczędziliby jej. Ona dała wybór, że mogą klęknąć albo zginać, co miała im kuźwa dać cukierki i całusa na pożegnanie?
  • Odpowiedz
@galagaguy: no właśnie według mnie sześć sezonów budowania jej etosu władczyni, ale z podprogową obawą, że ona tego wszystkiego nie udźwignie. chociażby wyżynanie panów w Meereen mogło zasiać wątpliwości co do jej predyspozycji do rządzenia. trzeba być pozbawionym refleksji, żeby widzieć w niej ideał władcy, przecież to psychopatka. tu akurat uważam, że postać prowadzona jest logicznie, ale trochę przyspieszają trajektorię jej upadku ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@galagaguy: ja mowie o budowaniu postaci. czytaj uwaznie co napisalem. reakcja varysa i tyriona po tej akcji to takie jasne pokazanie, że dostrzegają w dance bezwzględność i zaczynają się wahać czy wybór jej jako królowej był dobry. Dany ma fioła na punkcie żelaznego tronu i nie obchodzi ją kompletnie nic oprócz niego.
  • Odpowiedz
Z tymi Tarlymi to ty serio? Walczyli na śmierć i życie, jakby ona przegrała nie oszczędziliby jej. Ona dała wybór, że mogą klęknąć albo zginać, co miała im kuźwa dać cukierki i całusa na pożegnanie?


@galagaguy: Akurat Tarly pewnie by ją odtransportowali do KL. Ogólnie przecież w GoT nikt dotąd nie dawał wyboru: "klękaj albo giń". Robb trzymał wielu więźniów Lannisterów, Euron Yarę, tylko najwięksi wykolejeńcy jak Góra i Ramsay torturowali
  • Odpowiedz
@galagaguy: @hajnekan: no ja tu nie widzę sprzeczności po prostu Danka ewoluuje:
- na początku jest w cieniu brata, jest grzeczną posłuszną miłą siostrą która chce wrócić do Westeros
- potem dostaje smoki i powoli jej zaczyna coraz bardziej #!$%@?ć od władzy, przecież zamiast zamykać tego murzyna z Quartu i skazywać na powolną śmierć głodową mogła go zwyczajnie zabić
Przy czym do tej pory miała "moralne podparcie" (walka z niewolnictwem)
  • Odpowiedz
@ostatni_lantianin: mi jest smutno po prostu co się stało, z tym serialem, przez pierwsze 4 sezony można było porównywać do Breaking Bad, ludzie zapomnieli, że to intrygi, dialogi, dobrze napisane postacie robiły ten serial, ten mamy tylko bullshit za bullshitem
  • Odpowiedz