Wpis z mikrobloga

Poległem. Mam taki sprzęt:

Płyta główna Asus TUF B350M-PLUS GAMING (90MB0UU0-M0EAY0)
Procesor AMD Ryzen 7 1800X, 3.6GHz (YD180XBCAEWOF)
Pamięć GoodRam DDR4, 16 GB,2400MHz, CL15 (IR-2400D464L15S/16GDC)
Karta graficzna MSI GTX 1050 Ti Aero ITX OCV1 4GB GDDR5 (128 bit), HDMI, DP, DVI-D, BOX (GTX 1050 Ti AERO ITX 4G OCV1)
Dysk SSD Samsung 970 EVO 500GB PCIe x4 NVMe (MZ-V7E500BW)

Przez rok było cudownie. Aż nagle jakiś miesiąc temu mam akcję, że komp się nie wyłącza tylko wchodzi w tryb uśpienia. Objawia się to tak, że monitor gaśnie a komp jakby pracował bo wiatraki na GPU, CPU i obudowie działają. Długie naciśnięcie nic nie daje. Jak nacisnę power to się normalnie włącza.

Próbowałem wszystkiego co podpowiada google:

- powercfg /h off
- fast boot w ustawieniach zasilania off
- clear cmos
- wszystkie stery aktualne
- wgrany nowy win10 i też lipa

Gdzieś wyczytałem, że to problem z mobo. Czekam na odpowiedź z Asusa.

Ktoś miał podobny przypadek? Jakieś tipy? Dzięki za wszelką pomoc.

#pcmasterrace
  • 10
@addict83: Poczekaj parę minut jak wyłączasz komputer. Ja mam obecnie prawie identyczną sytuację po jakimś updacie windowsa, chociaż nie wciskałem power (długie naciśnięcie wyłącza go w końcu). U mnie sam się wyłączy po jakimś czasie - minuta/dwie.
@Amasugiru: Dzisiaj w nocy wyłączyłem go i zostawiłem. Przebudziłem się za jakieś 2h i dalej wiatraki dmuchały.

@Roman_Polanski: Ciężki temat. W google widać, że ludzie mają z tym problem. Niektórym pomagają podane przeze mnie rozwiązania. Niektórym nie. Ja jestem w tej drugiej grupie. Pozostaje rozebrać kompa i sprawdzić wszystko. Dzięki za pomoc.
@Roman_Polanski @Amasugiru @Nedkely mały update. Asus mi odpisał żeny odpiąć wszystko z USB 3.0. Tak zrobiłem i nic nie dało. W międzyczasie na 5 on/off komputer 2 razy wyłączył się dobrze. Wygląda na to, że jest to kompletnie losowe. Chyba kupię jakieś tanie mobo i zobaczę czy będzie to samo.