Wpis z mikrobloga

Która dlasa średnia uczciwie pracująca dostała coś oprócz podwyżki podatków od obecnego rządu?


@bialyjakbialek: 500+, mieszkanie+, zniesienie PITu dla młodych do 26 lat, mało?

Ach no tak, mało bo nie dali za #!$%@? się za biurkiem nauczycielom tysiaka do łapy, no jak oni mogli( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WodzNaczelny:
500 nie dostajesz na pierwsze dziecko jak masz średnia krajowa, patola dostaje, mieszkanie+? Co to #!$%@? za wybryk natury nikt z tego nie korzysta w przeciwieństwie do poprzedniego programu który rzeczywiście działał i był dostępny dla szarego Kowalskiego. PIT dla młody? Zobacz warunki zniesienia.
Poza tym program 500 jest bez sensu bo praktycznie każdemu muszą zabrać żeby później oddać.
  • Odpowiedz
Jak mi się czasem fajnie na sercu robi jak czytam tylu rozgarniętych mirków z podobnym poglądem na to co ja
()
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: korepetytorzy są w tej chwili ścigani przez skarbówkę. Jeśli ktoś robi to legalnie to mu może zostawać 200zl na miesiąc z tego. Czasem mniej. Poza tym o jakich oszczędnościach mówisz? Powiedzmy że zarabiasz 2800 netto jako nauczyciel, 1500 rata kredytu na mieszkanie, 500 jedzenie,. 300 bilety lub auto, 300 kosmetyki środki czystości 100, zostaje ci 100 zł oszczednosci.
  • Odpowiedz
@ZjadaczDelfinuff: mi dwie nauczycielki (stare koleżanki) już powiedziały, że dostaną "zwrot" za ten strajk w postaci dodatku na wakacje ew. we wrześniu albo będą mogły to "odrobić" np jako opiekunki grupy dzieci podczas ferii - dostaną wtedy tyle ile wyszło że im "brakło".

Tak wygląda właśnie ten cały ból-dupy na pokaz. Niestety nie mam powodu by im nie wierzyć.
  • Odpowiedz
korepetytorzy są w tej chwili ścigani przez skarbówkę


@Bellie: ścigają efektywnie? Nie śledzę za bardzo newsów.
Kilka lat temu na korkach jako nie-nauczyciel można było dorobić kilka tysięcy miesięcznie. Dobry pedagog w Warszawie brał 100 zł/h wzwyż, studenci 50 zł/h.

Poza tym o jakich
  • Odpowiedz
Smutne że ludzi to cieszy.


@Hipokryzja_Wykopu: czytając te negatywne komentarze zauważyłem taki trend, że najbardziej cieszy to głównie przegrywów, którzy sądzą, że byli w szkole gnębieni przez nauczycieli więc teraz mogą się złym słowem "zemścić" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: z tego co wiem to dosyć skutecznie. Piszesz o Warszafce,. Ale życie w Warszawie jest dużo droższe więc i te stawki nie dziwią. Poza tym żeby zarobić ten 1000 to musisz pracować 10godzin. Mało który nauczyciel ma aż tylu uczniów i czasu.
  • Odpowiedz
Większość strajkujących to stare prukwy, które jeszcze uczyły mnie. A one dalej siedzą i dalej uczą.


@WodzNaczelny: Z ciekawości sprawdziłam na stronie swojej podstawówki, że moje byłe nauczycielki nie dość, że strajkują, to jeszcze aktywnie angażują się w ten strajk. A na czele stoi leniwa polonistka, która przez 3 lata nie robiła dosłownie nic, nawet jej się nie chciało tematów do dziennika wpisywać. Jedną miałam taką prukwę, co darła mordę
  • Odpowiedz
Co to jest 1700zł ? na miesiac. Niech elita na górze sprobuje za tyle godnie żyć.


@kirk85: no ale czego ty oczekujesz niby? że państwo nagle zacznie im płacić po 3tys? a skąd mają na to wziąć pieniądze?
odp: z twojej kieszeni
  • Odpowiedz