Wpis z mikrobloga

@piglet: kiedyś to stosowano tylko w terapii dla upośledzonych ruchowo lub sensorycznie. Zastanawiam się, czy teraz więcej dzieci jest upośledzonych, czy tylko rodzice je za takie mają. Ewentualnie rodzice nie umieją uczyć swoich dzieci tak prostych czynności jak operowanie zamkiem i przełącznikami.
  • Odpowiedz
@eloar rozumiem, ze normalne, zdrowe dziecko nie ma prawa czerpac radosci z zabawy taka tablica? XD i nawet dziecko, ktore potrafi "operowac zamkiem i przelacznikami" nie moze sie nia bawic? XD
  • Odpowiedz
  • 0
@piglet dla ilu latka?

@eloar dajesz dziecku wcześniej coś takiego by ćwiczył i się rozwijał szybciej. Łatwiej też mu ćwiczyć i ruszać rzeczy, których zwyczajnie nie ma standardowo.
  • Odpowiedz
@MrMate: albo dajesz mu coś takiego i myślisz, że nie musisz się już nim zajmować. Dziecko uczy się jak działa przełącznik wyrwany z kontekstu. przełącznik nic nie przełącza, nie to co taki na ścianie. Gniazdo z osłoną też jest bez kontekstu, można się bawić, palce wkładać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@eloar akurat jesli chodzi o przelaczniki czy gniazdko to.uwazam calkowicie zbedne. Pozniej paluchy w gniazdko bedzie wkladac.
A przelacznik w sumie nic nie przelacza, a glowny urok jego odkrycia w domu to wlasnie fakt, ze zapala badz gasi światło.
  • Odpowiedz
@piglet:
Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że koła zębate użyłeś w tablicy manipulacyjnej? Przerost formy nad treścią. Ale przed kolegami będziesz szpanował jaką to ty (specjalnie z małej litery) masz tablicę manipulacyjną. Może byś lepiej wykorzystał koła zębate?
  • Odpowiedz
  • 2
@eloar z tego co wiem dziecko dostaje to gdy ma rozwijać swój dotyk oraz motorykę. Jeszcze nie rozumie, że jak kliknie to światło się zaświeci. Kurde ono w 8-9 miesiącu zaczyna dopiero rozumieć, że jak patrzy w lustro to ono, a nie UFO. A taka tablice daje się pewnie 12-18 miesięcznemu dziecku (nie wiem strzelam) z tego co wiem tablica rośnie (zmienia się) z dzieckiem. Dzieci długo nie rozumie w pelni
  • Odpowiedz
@MrMate: Obecnie lvl 1,25 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Insane_Mike: Co do przełączników i gniazdek: prześledziłam wpisy rodziców, którzy umieszczali takie rzeczy na swoich tablicach i znakomita większość mówiła, że dzieciaki właśnie później nie interesowały się gniazdkami w domu, bo miały "swój" na tablicy. To przemyślana decyzja ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz