Wpis z mikrobloga

Widzialna ręka 1516.2 #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------

Zwykle już po samym skrzypieniu desek na suficie, ciągnącym się od jednej ściany do drugiej i z powrotem można było się domyślić, kto znajduje się w pomieszczeniu wyżej.

- Santoro dostał raport z Georgetown?
- Sam przecież słyszysz! Santoro wściekły, bardzo agresywny.
- Musimy tam iść, za to nam płaci...
- Ja nigdzie nie idę!

* * *

- A Flavio?
- Pan Baixio został wtrącony do celi, ale podobno jest traktowany humanitarnie. Strażnicy nie karmią go pasztecikami tego granadyjczyka.
- Mamy zgodę na dalsze działania?
- Panie Santoro, nadal czekamy na odpowiedź z gildii.
- Przecież to niedorzeczne! - uniósł się Santoro - Bezpaństwowa bojówka paramilitarna wchodzi do naszych budynków, aresztują naszych ludzi pod fikcyjnymi zarzutami, a my nawet nie możemy ich zrównać z ziemią? I to krótko po naszych negocjacjach z przedstawicielami władzy?

Portugalczyk wyciągnął mapę i rozłożył ją na biurku. Bardzo uważnie studiował obszary w zachodniej części New Bristolu.

- Weszli do kopalni?
- Tego jeszcze nie wiemy...
- To się dowiedzcie!!! - Santoro wyjątkowo nie wychodziło kontrolowanie emocji tego popołudnia - Karaka ma jasne rozkazy, mam nadzieję, że się nie zawahają.
- A ja mam nadzieję, że się zawahają - odezwał się nieśmiało jeden z kupców

Santoro odwrócił się, by zobaczyć niepozornego, wychudzonego mężczyznę koło czterdziestki, który po spotkaniu oczu Rodrigo natychmiast spuścił głowę

- Jak to masz nadzieję że się nie zawahają? - wolno wycedził Santoro
- Bo jak wystrzelą armaty... - zaczął niepewnie - to się zacznie. To trzeba delikatnie, na spok...
- Nie mamy tyle czasu - uciął Santoro - Dostawy Olimpium muszą zostać zabezpieczone. Nie chcę się dowiedzieć, co zrobi z nami wszystkimi król Felipe, jeżeli nawalimy...

-------------------------------------------------

Czołowi kupcy KHX włącznie z Flavio Baixio, urzędujący w portowych budynkach kompanii zostali aresztowani przez Straż Miejską. Sprawa kopalnii Olimpium i urzędujących tam członków KHX zostanie za chwilę wyjaśniona.

-------------------------------------------------

Strażniku miejski - wybierz JEDNĄ z trzech poniższych decyzji. Decyzję musi zatwierdzić komendant, chyba że wybierzesz decyzję opcjonalną. Udział w tej sesji jest nieobowiązkowy.

@pocotosienoginoco - zatwierdzasz wybór swoich podkomendnych, wybierając jedną z trzech opcji.

Czas na decyzje i zatwierdzenie upływa 3.05 o godzinie 15:00
lacuna - Widzialna ręka 1516.2 #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolis...

źródło: comment_saviDIeUMxiHq3OtScYIzqTNCb9IRCfa.jpg

Pobierz
  • 8
@lacuna:

Marek Katkatan

===========================

Ten dzień nie należał do najprzyjemniejszych. Ucieczka Asbjorna, jednego z najgroźniejszych przestępców na wyspie, wprawiła go w wściekłość. Mimo chęci natychmiastowego dołączenia do poszukiwań wiedział, że ma również inne obowiązki, dlatego udał się do magistratu. Tam znalazł go jego pomocnik Mateusz.

- Marku, słyszałeś?! - spytał.

- O czym niby miałem słyszeć? - odpowiedział znużony Marek.

- Przedstawiciele KHX zostali aresztowani przez komendanta.

- Co ten kretyn