Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem..
Poszłam dzisiaj do apteki w celu wykupienia leków (antykoncepcja). Na recepcie miałam wypisane 4 opakowania, więc chciałam wykupić jedno i wziąć odpis z apteki aby za miesiąc przyjść po kolejne opakowanie. Niestety spotkałam się z odmową ze strony sprzedawcy który powołał się na nowy przypis w prawie że już nie mogą dokonywać odpisów lecz muszą od razu sprzedać wszystkie opakowania z recepty.. więc tak wzięłam, lecz po powrocie do domu szperałam w internecie o takim przypisie i nic nie znalazłam. Przecież ten lek może mi nie służyć i możliwe że po wykorzystaniu np. dwóch opakowań będę chciała go zmienić i co wtedy? Za dwa niewykorzystane opakowania ktoś odda mi pieniądze?

Czy wiecie coś o takim przypisie w prawie? Spotkał się ktoś z podobną sytuacją?

#medycyna #recepta #apteka #prawo
  • 7
@foczka_obiboczka: na różnych grupach typu „dziewuchy” „feministki” „kobiety kobietom” itd od początku roku jest wspominany ten problem.
Ogółem ponoć prawo obecnie stanowi tak, ze apteka może wypisac Ci jeden odpis, który i tak musisz wykupić w przeciągu ważności recepty (czyli 30 dni).


Najlepszym rozwiązaniem na chwilę obecną jest wypisywanie przez lekarza recepty „od dnia” za miesiąc, za dwa, za trzy... Bo debilizmem jest chodzenie co miesiąc do lekarza, co okropnie zwiększałoby
@SVP1 ale podobno lekarz ma możliwość wypisania recepty na leki do 120 dni stosowania i wtedy recepta ma dłuższy termin ważności.. już wykupiłam 4 opakowania ale martwię się że mogą mi nie służyć, będę się źle czuć, a nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto i kupować tyle opakowań na raz :(
@foczka_obiboczka: takie dostałam informacje od farmaceutki o tych 30 dniach. I to ona polecała właśnie te recepty „od dnia”.
I tez dowiedziałam się przypadkiem, bo poszłam z odpisem tak jak zwykle, a pani do mnie, ze odpis na dobrą sprawę jest już przedawniony i przedstawiła mi taką wersję prawną.


Obserwuj się. Moje pierwsze hormony były dobrane super - wyciszyły wszystkie skutki uboczne bycia kobietą - jakieś PMSy i inne badziewia. Wylądowałam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@foczka_obiboczka: wprowadzono cie w blad, mozna wystawic odpis, z tym ze odpis jest wazny w tym samym czasie co recepta, czyli jak dzis dostajesz rp, idziesz do apteki, wykupujesz 1 op i masz 30 dni (a jesli pojdziesz do apteki kilka dni od wystawienia rp to o te kilka dni mniej) na wykupienie pozostalych opakowan, nie mozna potem wystawic odpisu do odpisu. Jesli chcesz wykupywac po 1 op co miesiac, musisz
@SVP1 dzięki za radę, będę się obserwować ;)
@ranunculus więc mógł mi dać odpis tylko i tak w przeciągu miesiąca musiałabym kupić te wszystkie opakowania... Tego już mi nie wytłumaczył niestety. Jednak człowiek uczy się całe życie. Następną receptę poproszę żeby mi wystawił z tą "datą realizacji od dnia".