Wpis z mikrobloga

#epilepsja
#padaczka

Cześć, macie może jakieś opracowania bardziej naukowe niż nie na temat dziedziczenia padaczki lub innych chorób neurologicznych? Moja dziewczyna na padaczkę i po tym jak o tym powiedziała w moim domu w zasadzie jest non stop dyskusja wyłącznie o tym i że jak będę miał chore dziecko (a na pewno będę miał, już mi przepowiedzieli xddd) to sam się będę zajmował. Ogólnie dziewczyna 0 ataków, bierze jakieś tam leki najmniejszej dawki ze wskazaniem że jak chce zajść w ciążę to żeby je odstawić albo dać super minimalną dawkę, teraz już bierze na granicy wpływu leków na płód. Nie chcę sobie przez takie byle co rozpieprzyc relacji z rodziną a od 2 tygodni jest wyłącznie ten temat.
  • 4
@Xoltron: chlopie. idz ze swoja rozowa do jej neurolog i sobie porozmawiaj z nia i sie wszystkiego dowiesz. swoja droga, jakie leki ona bierze ze niby moga miec wplyw na plod?
swoja droga, jakie leki ona bierze ze niby moga miec wplyw na plod?


@brudny: Niemal wszystkie, o ile nie wszystkie leki na padaczkę mogą zaszkodzić dziecku. Ja obecnie przyjmuje Lamilept i Depakine Chrono i na obu ulotkach jest napisane, żeby w razie ciąży skonsultować się z lekarzem, bo leki mogą zaszkodzić dziecku, a na depakinie z tylu opakowania jest dodatkowo duże oczojebne ostrzeżenie o tym. Z tego co wiem to leki
@brudny: Ale ja wiem o tym. Wcześniej brałem tylko depakine i napady zdarzały się dość często, a mój neurolog miał to w dupie i nie chciał żadnych zmian, także ja się wkurzyłem i zmieniłem neurologa i obecnie jestem w trakcie zmiany z depakiny na lamilept dlatego biorę oba leki - powoli jest zmiejszana dawka depakiny i wprowadzany nowy lek. Teraz biorę dwukrotnie mniejszą dawkę depakiny niż wcześniej i czuję się dużo