Wpis z mikrobloga

Chciałbym się poradzić, jakiego producenta brać armaturę do łazienki (lub analogicznie - jakiego unikać jak ognia)?
Za jakiś czas czeka mnie wykańczanie mieszkania.
Mam upatrzone drzwi do wnęki pod prysznic (3 ściany + drzwi szklane) z Radawaya lub Koła, tutaj w sumie chyba bardziej skłaniam się do Radawaya, ze względu na możliwość zamówienia dowolnej części, gdyby coś mi się zużyło/zniszczyło w międzyczasie, nie wiem jak z tym jest w Kole.

Ale najbardziej nie mogę zdecydować się jakiej firmy brać stelaż + muszlę WC.
Aktualnie w wynajmowanym mieszkaniu mam Grohe, bodajże Rapid SL i już kilka razy było tak, że musiałem dwa razy wciskać spuszczanie wody, bo coś się w środku "zawieszało" po pierwszym wciśnięciu, i bez przerwy leciała woda. Obawiam się brać coś, co za kilka lat się rozdupcy w środku i trzeba będzie kuć ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Zastanawiam się nad Kołem lub Cersanitem (z muszlą bez kołnierzową). Ktoś jakieś obiekcje przed którąkolwiek z marek?
#lazienka #remontujzwykopem #remont
  • 6
  • Odpowiedz
@Namyslaw: Stelaż i tron to osobne zakupu.
Co do stelaża to polecam TECE (ewentualnie GEBERIT).
W TECE jest fajny konfiguracja przycisków pierdyliard wzorów (niestety raczej tylko przez neta).
Jeśli chodzi o tron to generalnie który Ci się podoba, zawsze możesz odkręcić i wstawić nowy.
Osobiście mam Koło - nawet wygodny :-).
W desce po roku odpadły takie plastiki od spodu - nie do zareklamowania - także
  • Odpowiedz
@Namyslaw:
Radaway jest bardzo dużym lokalnym producentem, raczej nie robią syfu więc możesz brać spokojnie.

Stelaż jak chcesz bezproblemowy to Geberit chociaż ja osobiście u siebie zamontowałem Alcaplast (jedyny, który zmieścił mi się w 10 cm ścianie bez robienia przybudówek).

Co do ceramiki... trzeba dobrze sprawdzić muszle bezkołnierzowe. Ja mogę tylko powiedzieć, że Duravit działa dobrze :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Namyslaw: Stelaż WC musi być solidny. Tutaj bym nie oszczędzał i brał Geberit. Za kilka lat jak ci się coś popsuje będziesz miał pewność, że dostaniesz części zamienne i nie trzeba łazienki kuć. O ile się zepsuje w Gebericie.

W Polsce głównym problemem armatury jest twarda woda. Kamień szybko unicestwia produkty najtańszych producentów i w najlepszym wypadku kończy się na wymianie na nowy. Celuj w Grohe/Hansgrohe są naprawdę solidne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Namyslaw: BTW rimfree to guano. Jeżeli twoja spłuczka będzie wyrzucać wodę nieco szybciej może chlapać poza muszlę.
  • Odpowiedz