Wpis z mikrobloga

@comandantul: Dostajesz zawału, albo ktoś Ci bliski. Karetka będzie za 5-10minut. W tym czasie będziesz po prostu czekał czy zdążą czy nie czy może zrobisz coś co może potencjalnie pomóc - nazwa tego klawiterapia, a na pewno nie zaszkodzi?

Wiem, że ludzie to debile, ale już nie róbcie z siebie większych, bo zachowujecie się jakby tę radę dał zamiast wszystkiego innego, a nie jako coś dodatkowego w czasie kiedy i tak
@DanteTooMayCry: dodatkowo przez te parę minut jest trochę rzeczy do roboty, które mogą pomóc: np skompletować dokumentację medyczną pacjenta, leki które przyjmuje, przygotować dowód osobisty. Rozpiąć koszulę. Wysłać kogoś, żeby trzymał windę + żeby wskazał karetce drogę. Zamknąć psa w pokoju. Dużo rzeczy, nie? Szukanie w tym czasie widelca jest SZKODLIWE. Nie mówiąc już o tym, że gdyby wystąpiło zatrzymanie krążenia, to mogłoby to opóźnić RKO, gdzie liczy się każda sekunda.
@Levetiracetam: O huy... wam już totalnie na mózg padło... zostawić czowieka gdy jest w takim stanie, żeby kompletować dokomentację albo zamknąć psa. Jak się rozejrzysz to na pewno rzuci się w oczy jakaś ściana... skorzystaj.

Ile to już było rzeczy, które miały być pluciem w twarz nauce, a potem się okazywało, że jednak nie. I na odwrót.
@DanteTooMayCry moja głowa jest zbyt cenna, żeby ją rozwalać na ścianie. A ciebie, to chętnie bym zobaczył w realu, jak z taką pewnością siebie pitolisz takie farmazony.

Zespoły ratownictwa mają na sobei mnóstwo zapachów, do tego wchodzą, ruszają Pana/Panią, pies zwykle szczeka, próbuje bronić przed obcymi. I weź tu podłącz elektrody do ekg jak cię jakiś puszek gryzie w kostki. Więc jak ZRM wchodzi do domu i słyszy szczekanie, to zwykle odmawia
@Nitfluad mój przedmówca w tej dyskusji chyba myśli że jest Semmelweisem i że kiedyś zostanie doceniony. Trochę mnie dziwi że nie odpisał, z drugiej strony chyba nie aż tak bardzo. Najgorzej, że ktoś czyta to co on pisze i jeszcze się nabierze.

Btw szacun za odkopanie dyskusji, myślałem że się napociłem i nikt tego nigdy nie przeczyta xD
@Levetiracetam: Czytanie merytorycznych wypowiedzi to dla mnie czysta przyjemność. Szczególnie gdy przy okazji godzą one w tak szkodliwe grupy, jak fani „medycyny alternatywnej” czy antyszczepionkowcy. Niestety wszędzie, a szczególnie na Wykopie, takich półmózgów stale przybywa.