Wpis z mikrobloga

Cześć,

zjadam zęby i przeszukuję internet i nie mogę znaleźć odpowiedzi na problem, który mam. Otóż buduję własne drony (do tej pory tylko 250, teraz zbudowałem coś dużego :) wyjeżdżam na weekend majowy więc chciałem baterię rozładować do 3,8V na celę. Bateria 20000mah (tak wielkolud), 20.0A max I ładowania, 12-24C rozładowania. Kupiłem do jej obsługi charsoon antimatter 20a.300w. Ładowało ładnie. Na pierwszy raz rzuciłem 10A i w 2h naładowało 14500 +-. Ale rozładowanie nie idzie tak łatwo. Niestety ładowarka nie chce rozładowywać szybciej niż 0,9A. Mimo, że ustawiony mam prąd 5A. Jak dam opcję discharge+ to rozchula się do 5A i od razu wraca do 0,9A. W czym może być problem? Czy jest to kwestia ładowarki, czy może lipol zepsuty i oddaje tylko 0,9A? Dodam, że nie testowałem baterii jeszcze w dronie pod obciążeniem. Na razie tylko kręciłem silnikami na sucho (jestem w trakcie "układania" kabli na dronie i podłączyłem baterię tylko do testów)

#diy #drony
  • 6
@WyciszaneZakladki ta ładowarka ma maksymalną moc rozładowywania 20W (przynajmniej tak znalazłem w necie) więc na te 5A rozładowywania nie pozwala ci specyfikacja ładowarki. Dla baterii 6C (22.2V) moc wyniesie niecałe 20W własnie dla natężenia 0.9A
@Sofus hmmm. Rzeczywiście. Dałem się zwieść naklejkom.

Unique Lithium Battery Expanding Discharging Program
When you connect the external capacity resistance,you can use it as the maximum discharge power capacity - 600W(30V/20A).