Wpis z mikrobloga

gdzie mogłabym przeczytać poważną analizę sytuacji politycznej i ekonomicznej w Wenezueli? najlepiej taką z opartą na faktach, bez opinii autora, z żadnych prawackich i lewackich gównoportali, względnie obiektywną. znajdę coś takiego czy oczekuję zbyt dużo?
#wenezuela
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mastift: raczej chodzi mi o taką typową rozpisaną analizę. ile wydawali na co, jaki mieli budżet, no analiza ekonomiczna plus jakie są tam frakcje polityczne,kto kogo popiera w regionie itp
  • Odpowiedz
@pollyanna: zawsze odsiewa się informacje i wyrabia własną opinię. Dlaczego nie interesowałaś się tematem rok czy dwa lata temu? Jak ludzie głodowali i podejmowano pierwsze próby zbrojnego sprzeciwu to pod tagiem pojawiał się jeden wpis na tydzień...
Chodzi mi o to że nie musisz się interesować tematem bo jest teraz na fali. Lepiej jakbyś wsparła ich humanitarnie.
  • Odpowiedz
@januszniepije: ???
ziom, właśnie dlatego interesuję się tematem, bo jest teraz na fali, lubię wiedzieć co się dzieje na świecie i ciekawi mnie geopolityka, ale nie jestem turbo pasjonatką. wybacz, zabrzmi to chamsko, ale nie jestem zainteresowana głodującymi ludźmi i humanitarnym wsparciem, tylko analizą ekonomiczną upadku.

Dlaczego nie interesowałaś się tematem rok czy dwa lata temu?


bo wtedy mnie ten temat nie interesował xD
  • Odpowiedz
@pollyanna: to na próżno szukaj analizy nieskażonej lewactwem, prawactwem i innymi xD
Oglądaj relację RT. Ruskiej propagandówki która udowadniała że w sumie to w Wenezueli było ok xD ale skąd możesz to wiedzieć?
Rozumiesz teraz dlaczego należy odsiewać informacje w erze informacyjnej?
  • Odpowiedz
@januszniepije: właśnie dlatego szukam chłodnej analizy, żeby nie oglądać relacji RT xD
skąd mam #!$%@? wiedzieć, które informacje mam odsiać. właśnie dlatego proszę na wykopie pod tagiem wenezuela o pomoc, bo może ktoś bardziej niż ja interesował się tematem i będzie w stanie podać mi rzetelne źródło. mnie nie interesują opinie, tylko fakty, nazwiska i tabelki w excelu. ale co ja Ci będę tłumaczyć...
  • Odpowiedz
@postacie: też mnie ciekawi, że media głównego nurtu w zasadzie milczą, a przecież to bardzo ważne wydarzenia na świecie, zwłaszcza w kontekście zasobów ropy i tego, kto będzie nimi zarządzał
  • Odpowiedz
media głównego nurtu


@pollyanna: nie mają dobrych dziennikarzy, którzy interesują się czymś dalszym niż dwieście kilometrów od Polski. Było to widać przy sytuacji w Turcji, widać to teraz. Guardian i Reddit relacjonują wszystko na żywo i tego się trzymam. Gorzej z tym co działo się wcześniej - między Chavezem, a tym co teraz.
  • Odpowiedz
@pollyanna: nie wiem czy w ogóle w polskim światku coś takiego jest, raczej wątpię, wg mnie sytuacja w Wenezueli to jest skok na kasę kilku oligarchów i tyle, mają w dupie resztę kraju, wiedzą że Wenezuela zdycha a oni to wykorzystują
  • Odpowiedz