Wpis z mikrobloga

Miruny, zmontowałem taki komputer dla grafika 2D.
Dużo pracuje w photoshopie, illustratorze, indesign, ma zazwyczaj otwarte setki zakładek w google chrome.
Postawiłem w tej konfiguracji na nietypowe połączenie - Intel + AMD.
i5-9400F ma świetne wyniki w testach, dotychczasowym faworytem był Ryzen 2600. Czy to dobry wybór?
Karta grafiki? Aby była, aby można było sobie raz na jakiś czas pograć w overwatch. Chciałbym żeby karta była w tym przedziale cenowym i wykazywała się dużą kulturą pracy. RX 570 > 1050, więc wybór padł na Radka.
Dużo RAMU, bo w/w aplikacje lubią ram.
Komp nie będzie podkręcany.
Jestem otwarty na sugestie, wydaje mi się, że jestem skłonny postawić kompa na Ryzenie, ale potrzebuje argumentów. Ten 9400F wydaje się być bardzo ok.
Konfiguracja:
- i5 9400F
- RX 570 MSI 4GB
- Płyta Gigabyte B360M D3H
- Pamięć G. Skill Aegis DDR4, 32GB, 3000 Mhz, CL16
- Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W
- Dysk SSD Cruxial MX500
- Dysk HDD Toshiba P300 1 TB
#pcmasterrace #zestawkomputerowy #komputery #intel #amd
Papilon - Miruny, zmontowałem taki komputer dla grafika 2D. 
Dużo pracuje w photosho...

źródło: comment_0oHc6kSmkB5weEpy0IOfHa426B1XBG4t.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Papilon: Mimo wszystko Ryzen 2600, różnica w zasadzie żadna między zablokowanym i5, w PS skaluje się niemal idealnie z taktowaniem wg benchmarka co wrzucił @ccc111, a multitasking zawsze na korzyść AMD. Nie wiem co jeszcze z pakietu Adobe będziesz używał, ale akceleracja iGPU Intela przydaje się przy renderingu. Do Illustratora czy Indesign nie sądzę, by różnice w komforcie użytkowania były wyraźnie odczuwalne. Zresztą, benchmarki to jedno ale większość
  • Odpowiedz