Wpis z mikrobloga

Cześć,
Czekam na odbiór mieszkania które zamierzam w miarę możliwości sam wykończyć. Jakie narzędzia polecacie? Co poza wymienionymi się przyda? Jest sens szukać akumulatorowych sprzętów skoro dostęp do zasilania będzie? Zakres prac to położenie płytek na podłodze i ścianach, podłączenie hydrauliki, położenie paneli, montaż drzwi, skręcanie mebli, sufity podwieszane.

-multi tool (Bosch PMF Universal CE czy może wystarczy taki za połowę ceny bosha Graphite 59G020?)
-wiertarka (Bosch GSB 13 RE Professional)
-zestaw kluczy (YATO YT-3884)
-najtańszy odkurzacz do pyłu, po skończeniu wjedzie coś a'la roomba,
-rękawiczki ochronne, okulary ochronne
-poziomice o różnej długości, w tym laserowa.

Dziękuję za wszystkie rady. Ewentualne komentarze że po co się biorę skoro nie wiem co potrzebuje pozwolę sobie zignorować, nie jest to rocket sience a mnie jara że coś sam zrobię. :)

#narzedzia #cokupic #majsterkowanie #warsztat #remont #remontujzwykopem
  • 19
@tomek0931:
-multi tool - nie używam multioola
-wiertarka (Bosch GSB 13 RE Professional) - gówno z udarem mechanicznym, odpada, kup z pneumatycznym https://www.castorama.pl/mac-mlotowiertarka-sds-2kg-600w-id-1093532.html albo coś podobnego, do 300zł wystarczy
-zestaw kluczy (YATO YT-3884) - OK
-najtańszy odkurzacz do pyłu, po skończeniu wjedzie coś a'la roomba, - OK
-rękawiczki ochronne, okulary ochronne - ;)
-poziomice o różnej długości, w tym laserowa - OK

Miara zwijana 5/8m, metrówka 2m, wiertła SDS i zwykłe,
@manny_lanny: z tego co czytałem to multi tool z odpowiednią końcówką daje radę powycinać. Jak nie da rady to przecinarkę kupię (jak ten multi tool da radę to wolę dołożyć koszt docinarki i lepszy kupić).
@szaremyszki: Żeby były na stanie w domowym "Warsztacie", i do auta i do np stelaża wc podwieszanego. Do tej pory mam tylko jakąś zbieraninę pojedynczych kluczy i chciałbym mieć jakiś sensowny zestaw do swoich potrzeb.
@tomek0931: nożyce do cięcia profili do regipsów, przemyśl kupno płyty OSB całego arkusza i zrobienie z niego stołu roboczego, duża powierzchnia się przyda do pracy a potem ciachniesz na pół i wrzucisz do piwnicy albo coś z tej płyty zrobisz.
multi tool z odpowiednią końcówką daje radę powycinać.


@tomek0931: zapomnij. Panele będzie cięło, ale bardzo wolno. O cięciu multitoolem glazury w ogóle nie ma o czym mówić.
Szlifierka kątowa z tarczą diamentową to do wykończeniówki niezbędne wyposażenie, druga tarcza zwykła korundowa do cięcia metalu też zawsze się może przydać.
Wiertarka - zapomnij o wykończeniówce z tym gównem, kup młotowiertarkę i wkrętarkę do lżejszych prac.
Nie wymieniasz narzędzi drobnych: młotki, wkrętaki, kombinerki,
@tomek0931: nie ma sensownych zestawow do domowego zastosowania. Kup sobie 2-3 skrzynki i sam sobie skompletuj nasadki. Te bajerancko marketowe skrzyneczki podreczne sa o #!$%@? rozbic. Zawsze czegos brakuje i musisz dokupic . I juz nie wchodzi do skrzyneczki.. przerabialem nie jeden zestaw. Celowo nie uzywam marek - chodzi o skompletowanie kluczy pelnego spektrum bez wzgledu na logo na nasadce .Kupuj na sztuki do zwyklego boxa za 5 zl
nie ma sensownych zestawow do domowego zastosowania. Kup sobie 2-3 skrzynki


@szaremyszki: kolego, OP chce do przydomowych prac tego używać a nie warsztat samochodowy otwierać :). Ten zestaw jest jak najbardziej OK, sam mam mniejszy Yato i to jeden z bardziej trafionych zakupów w warsztacie. Wszystko poukładane zawsze na tym samym miejscu, oczywiście oprócz tego mam górę innych kluczy, nasadek i bitów ale w większości prac walizka jest pod ręką.
@tomek0931: Maszynkę do cięcia płytek chyba będziesz potrzebował. Odkurzacz taki za 2 stówki daje radę z pyłem, możesz kupić worki jednorazowe i z nich wysypywać urobek i użyć kilka razy. Patent widziałem u porządnej firmy stolarskiej, bo odkurzacz z otrząsaczem itd potrafi się psuć mimo wszystko.
@tomek0931: a ja nie wyobrażam sobie zaczynać pracy bez kątownika, najlepiej to jeden taki za 5pln - elastyczny, drugi porządniejszy ameliniowy. Obok poziomica to podstawa. Otwornice takie najzwyklejsze, poradzą sobie z plytami k/g - będziesz robił sufity to pewnie i halogeny. Zadałeś pytanie czy warto iść w urządzenia aku, oczywiście ze warto. Zobacz firmę ryobi fajny zestawik z 5 narzędziami kupisz za jakieś 2 tysiące. Jak dla mnie nie ma nic
@tomek0931: Z elektroknażędzi:
* młotowiertarka, koniecznie: uchwyt SDS, udar pneumatyczny i możliwość kucia.
* szlifierka kątowa, dobrze jakby miała regulację obrotów, można wtedy coś drewnianego przeszlifować. Ale z odpowiednią tarczą do cięcia płytek, czy wycinania bruz sprawdzi się świetnie.
* wiertarko-wkrętarka, jeśli nie planujesz w przyszłości ciężkiego majsterkowania to spokojnie wystarczy 10.8-12V, byle miała 2 baterie li-ion. Warto żeby też miała 2 prędkości i blokadę wrzeciona.
* odkurzacz - warto :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomek0931: mieszało do kleju, ta wiertarka może sobie nie dać rady, do paneli koniecznie wyrzynarka, maszyna do cięcia glazury bo tego nie zrobisz elektronarzędziami, oraz diax bez niego nie da się żyć na budowie