Wpis z mikrobloga

Motomirki, mam takie pytanie, hipotetycznie zakładając, że moja rodzina zmieniałaby wysłużonego Volksa Tourana na inne auto, co moglibyśmy wybrać? Podstawowe wymogi wg. mojego taty:
-duże (auto musi być przestronne, "kanapowe", Touran miał 7 miejsc z czego nie raz korzystaliśmy i ogromny bagażnik przy 5 pasażerach),
-ekonomiczne (tu niestety wiem, że nic Tourana nie pobije, bo palił 5 litrów ropy na sto, ale to inny typ auta),
-niezawodny silnik (z mniejszymi usterkami radzimy sobie sami, ale przykre doświadczenia z 1.9 DDiS w innym aucie pokazały, że nie mamy ochoty na grzebanie w silniku).
Moim życzeniem byłby napęd 4x4, nie chodzi mi o coś ultraterenowego, ale z pewnymi możliwościami, mieszkamy w pobliżu gór itd. Nie mamy wymogów co do wnętrza. Samochody są dla nas czysto użytkowe, muszą wyglądać dobrze głównie z zewnątrz, a w środku być praktyczne. Plastiki mi nie przeszkadzają, ale lubię skórę na fotelach.
Nie mówimy o nowych samochodach, bo nie mamy tak wysokiego budżetu, ale nie może być starsze niż 2005 rok. O wizualiach też nie mówię, bo wiadomo, że gust jest jak d... No.
Zawsze bardzo podobały mi się Toyoty Land Cruiser, ale są zwyczajnie drogie.
Post jest czysto teoretyczny, więc proszę o śmiałe propozycje, byleby mieściły się w tych granicach, co wymienione :D A i budżet. No budżet jak budżet. Powiem, że DO 100k, ale tyle raczej bym nie wydał ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Zapraszam do dyskusji.


#motoryzacja #samochody #auto #pytaniedoeksperta #volkswagen #toyota #pytanie
  • 14
@Neoplan miałeś? Bo miałem 2 sztuki. Ceny bywają absurdalne. Oryginaływ aso ceny z kosmosu. Zamienniki z dupy. Zobacz sobie ile kosztuje choćby serwis mostu. Z sama eksploatacja nie jest lepiej do 4runnera wchodzi 12 litrów oleju. Płyny same i filtry masz okolice 1000