Wpis z mikrobloga

Jestem załamany sytuacją wśród młodzieży w wieku 8-12 lat. Mam obecnie 11 letniego syna któremu wbijałem do głowy wartości które, jak się okazało nijak nie pasują do dzisiejszych czasów- przyjaźń, honor, kindersztuba.

Chłopak wychowuje się w blokach pod Warszawą, praktycznie obok rezerwatu przyrody kocha naturę, zwierzęta, zna się na grzybach, łowi ryby, buduje bazy i nie ma przyjaciół! Bo do jasnej cholery nikogo z jego rówieśników takie aktywności nie interesują.
Żeby mieć jakieś relacje społeczne musi grać w fortnite, pokemon czy oglądać kretyńskich youtuberów. Oczywiście organizujemy mu czas w formie zajęć ale to nie to samo co wyjść z kumplami kopać doły i bawić się w bazę.
Kiedyś przebilem oponę od auta, kupiłem kilkanaście metrów liny i zrobiłem chłopakom małpi gaj w lesie. Jacyś debile już następnego dnia ukradli liny, a czego nie mogli zabrać to pocieli.
Jak widzę dzieciaki w jego wieku to wlepieni są w smartfony i chodzą z głośnikami bluetooth słuchając gównorapu. Tylko mali Ukraińcy grają w piłkę! Chłopcy i dziewczęta nie mają podstawowych wartości moralnych, biją się ze sobą bez jakichkolwiek zasad, nie mówią dzień dobry, kłamią sobie i o sobie wzajemnie, zamykają drzwi przed nosem i znowu, mali Ukraińcy są grzeczniejsi od tych z "dobrych Polskich domów".

Specjalnie wyjechałem z Warszawy mieć dzieci, żeby nie było takiej sytuacji, a tu taka niespodzianka.
Może to ze mną jest coś nie tak? Czy u was jest tak samo? #osiedla #dzieci #nastolatki #kiedystobylo #rodzina #rodzice#rodzice
  • 6
  • Odpowiedz
@Kraciacho: Mam siostrę w wieku 10 lat, a szkoda gadać... Tylko #!$%@? youtube xD i tiktok czy inny #!$%@?, i co 5 minut z pokoju " ha ha ha" xD #!$%@? pokolenie mega zjebów wyrośnie.
Dzisiaj jakieś chamskie teksty do mnie prawiła, to jej zablokowałem neta i kazałem dosłownie #!$%@?ć mi z oczu i nie przyjmowałem przeprosin.
  • Odpowiedz
  • 0
@NoNameNoIdeaNoLife ja w jego wieku byłem nerdem z Amigą 500 albo jeszcze z commodore 64, ale okazji żeby wyskoczyć na dwór z kumplami nigdy nie przepusciłem. Nawet w miniony lany poniedziałek na kilka młodych osiedli nikt się wodą nie polewał WTF!?
  • Odpowiedz
@Kraciacho: ja to widze tak ze to jest kwestia grupy spolecznej i presji do wyrownania do nich. Zasadniczo mozna z tym zrpbic 2 rzeczy: 1 olac to i zaakceptowac ze syn nie idac zgodnie z tlumem bedzie poza grupa i ze pomimo ze to dla niego srednio fajne terAz to zaoowocuje w przyszlosci. 2 znalezc znaczaco lepsza grupe spoleczna i przeniesc sie do niej.

A najlepiej najpierw pkt 2 a potem
  • Odpowiedz