Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
@takimireczek: nie wiem skąd przekonanie, że jeśli ręką ułożona naturalnie to automatycznie świadczy, że nie było przewiniena. Jest to tylko jeden z czynników. Jak dla mnie zawodnik zrobił spóźniony wślizg i tak ułożona ręką wyraźnie pomogła mu w zatrzymaniu piłki. Karny jak nic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@takimireczek: wiem, że według aktualnych wytycznych tylko celowe zagranie ręką traktuje się jako przewinienie. Tutaj faktycznie nie było ono celowe ale jak dla mnie obrońca wykonuje wślizg w złym momencie i ta ręka mu pomaga - mimo, że nie miał możliwości jej zabrać aby uniknąć kontaktu.
Niestety jest też chyba wytyczna, żeby nie dyktować przewinienia jeśli piłka odbije się najpierw od innej części ciała a potem ręki. Dla mnie jest
  • Odpowiedz
@Minieri: mi to zagranie przypomina zagranie z meczu Cracovia Legia z przed tygodnia. Wtedy to Legia otrzymała rzut wolny po którym padła bramka. Nie znam się na przepisach możliwe że to nie było zagranie na podyktowanie karnego jednak boli mnie (oprócz dupy jako kibic Lecha) brak konsekwencji
  • Odpowiedz