Wpis z mikrobloga

ile jest tej nauki w #frontend, nie spodziewałem się że tak dużo (°° kiedy dobrze opanowałem CSS i HTML zacząłem zabawe z JavaScript i znowu multum rzeczy do zapamiętania. Pracuje w gastro za 2k netto, gówno praca, 24 lata i postanowiłem że w końcu zmienie swoje życie. Zacząłem chodzić do szkółki językowej, uczyć się angielskiego dodatkowo samemu, kursy i ostra nauka frontend ale im więcej wiem to okazuje się że wiem coraz mniej () miałem za 3 miesiące zmienić prace ale czy to wyjdzie ( ͡° ʖ̯ ͡°) #gorzkiezale
  • 20
@NickciN: mam 23 lata do tej pory byłam już menadżerem knajpy, kierownikiem baru, aktualnie jestem kierownikiem działu w sieciowce odzieżowej. Póki co siedzę na l4, zarabiam marne 2,5k Zrobię prawo jazdy i znowu wepchne się na menadżera lub przedstawiciela handlowego. Ewentualnie wroce za bar, bo to moja pasja. Próbowałam uciec z gastro, ale tam jest najlepszy hajs bez wykształcenia. Mój chłopak jest sommelierem i sobie też chwali.
@z_buta_wjezdzam: nie rozumiesz, koleś płaci 4zl za cheesa a uważa jakby dał miliony, jakby to on mi płacił. Ludzie to idioci. Będę się użerał z ludźmi ale współpracownikami a nie debilami co myślą ze jak kupią gowno za pare złotych to znaczy ze oni są gośćmi a ja mam nadskakiwac. Dwa razy chcieli mnie pobić a pracuje w macdonalds..
@NickciN: grozono mi ze względu na złożone zeznania, włamano mi się do mieszkania, a to przez to, że pracowałam w barze. Ludzie, którzy kupują cheesa to ci sami ludzie, z którymi będziesz pracował. Twoi współpracownicy nie będą idealni, większość to będa idioci, którzy awanturuja się w restauracjach. Będziesz nadskakiwal zleceniodawcom w IT. To jest naprawdę to samo.
@NickciN: nie poddawaj sie mirek, jak już zacząłeś to idź dalej. twoim atutem jest wiek, jesteś młody wiec masz czas aby się nauczyć frontendu, ludzie zaczynają programować później niż ty i znajdują pracę. Wiec głowa do góry i działaj!
@NickciN: Pamiętaj że zapotrzebowanie na rynku jest spore, ale na specjalistów. Mało firm chce zatrudniać juniorów bo to zawsze ryzyko (ludzie są różni, pieniądze). Jeżeli faktycznie mocno się zmotywujesz, będziesz dużo się uczył to Ci się uda. Miej też na uwadze że nie ma łatwo na rynku juniorskim i trzymam kciuki żeby Ci się udało.