Wpis z mikrobloga

Używał ktoś jakiegoś preparatu na gojenie szytych ran? Mała rana na twarzy, chciałbym aby była jak najmniej widoczna. Od chirurga starej daty usłyszałem, że w chirurgi to smarowideł nie używają.. Jest coś godnego polecenia?
#zdrowie #medycyna
  • 9
@diablik: Moja żona po cesarce dostała informacje od położnej żeby kupić takie specjalne plastry na takie blizny. Nie pamiętam nazwy ale jak zapytasz w aptece to ci pomogą. Wiem że były różne dlugosci (szerokości?) i można je było ciąć na kawałki. Plastry były przezroczyste, mało widoczne. Miały pomagać w ściąganiu się blizny żeby była jak najmniejsza.
@diablik: Dermatix, jak rana się już zagoi, czyli po ok. 3-4 tygodniach. Na razie na bieżąco przemywać octeniseptem i usuwać strup. Stara szkoła, żeby zostawić strup, okazała się błędna. To właśnie pod nim powstaje blizna.Po usunięciu szwów - stripy. A dopiero potem Dermatix właśnie.
Nic nie pchaj do ran. A już napewno nie pchaj jakichś kremów, smarowideł czy "aloesów" Rana powinna być sucha i czysta nic więcej.
Chyba, że chcesz mieć zakażenie i w najlepszym przypadku bliznę na pół twarzy.
@diablik: jak bedziesz mial juz zamknięta zagojona ranę mozna próbować, najlepiej na świeżo. rozne sa różnym osobom rozne pomagaja.
laserem mozna tez usuwac - ale musisz isc do lekarza medycyny estetycznej nie kosmetyczki

ja na twarzy bym zainwestowala w.medycyne estetyczna