Wpis z mikrobloga

Ej miruny, jestem świeżo upieczonym posiadaczem xsr700 - czyli w gruncie rzeczy mt-07 z trochę innym wyglądem i moje pytanie do posiadaczy mtków i xsrów, jeśli takowi tu są: też wam tak stuka skrzynia przy zmianie biegów w górę?
Moto nówka, zrobione dopiero 600km i trochę jestem zdziwiony.
Ja wiem, że rev matching itd. i że jeżdżę dopiero drugi rok, ale jeździłem na kilku motocyklach i na żadnym nie przypominam sobie żebym miał stuki przy zmianie w górę.
Nawet na kursie mi się nie zdarzało.
Przy obrotach wyższych niż 5k to te kliknięcia dramatyczne :/
Zaraz mam przegląd po tysiączku to poproszę żeby się temu przyjrzeli, ale może ktoś miał tego typu przygody?
#motocykle
  • 7
  • Odpowiedz
@korbinio: Mi w mt07 też stuka jak zmieniam ze sprzęgłem. Czasami trafię idealnie to wchodzi gładko. Nie stuka jak wbijam bez sprzęgła. Te silniki strasznie szybko i mocno hamują jak nie dodajesz gazu. Obstawiam że przez to masz bardzo mało czasu na dobre trafienie kłami jak zamykasz gaz. Pewnie potrzeba większego wyczucia niż w innych moto. Też nie mam dużego doświadczenia i to tylko moje przypuszczenia( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@korbinio: jak przejeździsz trochę km, to skrzynia może się trochę uciszyć. Ogólnie Yamahy tak mają, ich skrzynie są głośniejsze, ale bez przesady. Musisz się nauczyć i tyle.
Dodatkowa uwaga: pamiętaj, żeby nie kręcić jej za wysoko na dotarciu (wg instrukcji)
  • Odpowiedz
@korbinio: trudno powiedzieć ile to jest "dramatycznie", bo dla jednego to będzie jak walenie młotkiem, a dla drugiego jak lekkie stukanie ale generalnie skrzynie w Yamahach zawsze stukają (a przynajmniej ja nie trafiłem jeszcze na taką, żeby nie stukała), a po pierwszej wymianie oleju się to zwykle trochę wycisza. Jeśli Cie to martwi, a mówisz że sprzęt jest nowy, to podjedź do salonu/serwisu i niech zerkną. W końcu jest gwarancja/rękojmia
  • Odpowiedz
@korbinio: spróbuj wywierać nacisk na dźwignię zmiany biegów zanim wciśniesz sprzęgło. nie mocno,ale na tyle, żeby po wciśnięciu klamki bieg wskoczył. jeśli najpierw wciskasz sprzęgło, a dopiero później zmieniasz bieg, to klik wystąpi znacznie częściej. nacisk - sprzęgło - zmiana biegu. ale jak koledzy mówią - u yamahy to nie jest odosobniony przypadek
  • Odpowiedz