Wpis z mikrobloga

Sprawdziłem sobie dzisiaj z ciekawości jakie ceny ma Epic i Steam. Epic tak się chwalił, że dzięki niżej prowizji ceny gier będą niższe, a są praktycznie takie same xD
Nie sprawdzałem wszystkich gier tylko kilka losowych, które są dostępne i tu i tu. A więc po kolei (cena epica lewej, steam po prawej):

Vampyr - 199,00 zł vs 199,90 zł
Far Cry Primal - 199,90 vs 199,90 zł
Oxygen Not Included - 89,99 vs 89,99 zł
Darksiders III - 214,00 vs 214,99 zł
Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands - 199,90 vs 199,90 zł
Subnautica Below Zero - 71,99 vs 71,99 zł

Zajebisty sklep, nie ma co. Gdyby nie exclusivy to ich sklep już dawno byłby martwy.
#epicgames #steam #gry
  • 17
czyli dzięki mniejszej prowizji (jeśli to prawda) więcej pieniędzy trafia do twórców, dla niektórych to też ma znaczenie


@Storkeus: Czy ty wierzysz w to co piszesz? Poczytaj co nie co o wałkach jakie wydawcy robią twórcą, vide Spintires na początek. Wydawcy gier zaczynają się bawić w wytwórnie płytowe, które podcierają łzy dolarami gdy ktoś ich pyta o piractwo.
@korni007: Niestety pojawia się coraz więcej sklepów i nic na to się nie poradzi, ale jednak fajnie byłoby mieć wybór, gdzie chce kupić gierkę. Ale już pomijając to czy steam jest lepszy czy nie itd. to po prostu chodziło mi o ceny gier. Epic mówił, że Steam taki zły, bo tyle prowizji bierze, a oni biorą mniej i gry będą tańsze, a wyszło tak jak widzisz.
@korni007: A do epica w sumie nikt by nie miał pretensji, gdyby nie to, że wykupują gry tylko dla siebie. Jakby metro i inne gry wyszły na steamie i na epicu to wszystko by było super. Wtedy epic mógłby dać niższe ceny i byłaby konkurencja, a tak to jest monopol ze strony epica.
@Uncy: Tylko w sumie kogo z Europy obchodzi to, że gry są tańsze w USA :D Wiem, że np. metro exodus było właśnie w USA tańsze tylko co ma powiedzieć reszta krajów.
Muszę jutro ogarnąć jakie o ile mają taniej w USA.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uncy: Tylko w sumie kogo z Europy obchodzi to, że gry są tańsze w USA :D Wiem, że np. metro exodus było właśnie w USA tańsze tylko co ma powiedzieć reszta krajów.

Muszę jutro ogarnąć jakie o ile mają taniej w USA.

@Tak_masz_racje: nie można vpna odpalić i płacić taniej?
@a231: Na takie sytuacje sklep już chyba nie ma wpływu, poza tym, nie zawsze w sprzedaży (zwłaszcza w dystrybucji cyfrowej) pośredniczy wydawca. Nawet w Epicu bez trudu można znaleźć gry wydawane i tworzone przez to samo studio.