Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #skladamkomputer
Cześć, składam kompa jak na razie mam:
Karta graficzna - RX VEGA 56 Red Dragon - na promocji za 1300 zł
Procesor - AMD Ryzen 5 2600
Płyta główna - MSI B450 TOMAHAWK
Pamięć RAM - 2x G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB)

Zamierzam ten sprzęt podkręcać i zastanawiam się jaki dobrać zasilacz z tego co już wyczytałem VEGA 56 po poważnym booście potrafi pobierać 600W, a procek 65W? Czy w tej sytuacji lepiej kupić zasilacz 700/750W czy może coś lepszego?
Może macie jakiś zasilacz godny polecenia?
Poza tym jeszcze zastanawiam się nad chłodzeniem procesora taki Thermalright HR-02 - Macho Rev. B chyba będzie ok?
No i w sumie jak macie jakąś fajną obudowę to chętnie zobaczę - głównie chodzi o to by była przewiewna (kolory, podświetlania i inne bajery mnie średnio interesują)

Wszelkie sugestie o zmianie podzespołów też chętnie poczytam.
Z góry dzięki za ewentualna pomoc ;)
  • 13
@Leel00: bo jest na promocji za 1330 zł, a wydajnościowo jest na poziomie RTX 2060, po podkręceniu widziałem, że nawet startuje do RTX 2070.
Wcześniej myślałem nad GTX 1660TI ale jest w tej samej cenie co VEGA, a jest 20% mniej wydajna.
@Krecik112: Sama Vega brać 600W nie będzie, tyle ciągnął cały dany zestaw w benchmarku, na którym się wzorujesz, pewnie też w jednym z gorszych scenariuszy.

Większość oprócz OC robi też undervolting, bo większość kart jest "napięta" na maxa by zmaksymalizować ilość sztuk nadających się do sprzedaży, a co za tym idzie wysoki pobór energii.

Ja bym kupił Focus Gold 650W, jak wolisz mieć zapas to 750W i bez problemu starczy.

Z