Wpis z mikrobloga

@ajncwajndraj: Ja i żona mamy po 191 cm wzrostu. Wcześniej podczas przygotowywania jedzenia bardzo się garbiliśmy. Teraz, przy blatach na 105 cm, nasze kręgosłupy znajdują się w prawidłowych pozycjach. Także, weź pod uwagę trochę wyższe meble kuchenne (oczywiście jeżeli korzystasz z kuchni na co dzień).
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Od razu chciałem na 105 cm. Kilka osób na mirko odradzało mi ten pomysł. Na szczęście zostaliśmy przy nim i jestem z tego faktu bardzo zadowolony ;)
  • Odpowiedz
@hudi77: Niestety ta przestrzeń nad zmywarką musiała zostać pusta. Coś za coś.


@Eligo: nie da rady malutkiej szufladki tam zrobić? zawsze można wrzucić jakieś pierdoły, w kuchni takich miejsc nigdy nie za wiele.
  • Odpowiedz
@wyznacznikmacierzy: Wysoką a nie dużą :D Nawet nie zdawałem sobie sprawy jakie zainteresowanie na ulicy/w sklepie/ galerii handlowej budzi kobieta ze wzrostem powyżej 190cm.
@WydajnaJednostkaIndywidualna: O ile pamiętam stolarz mówił, że w tym miejscu nie powinno być szuflady. Niestety nie pamiętam dokładnie jego argumentów.
  • Odpowiedz
O ile pamiętam stolarz mówił, że w tym miejscu nie powinno być szuflady. Niestety nie pamiętam dokładnie jego argumentów.


@Eligo:
Na jakbym miał taką paskudna dziurę to jednak bym się dowiedział dlaczego nie można.
Zresztą na logikę skoro normalnie na zmywarce jest blat to i może być deska (półka).
  • Odpowiedz
@Eligo:Wysokie blaty to cudo, 203 cm u mnie wzrostu blaty mma na 100cm, a z jednej strony 110 cm. Na zmywarkę walnij sobie szuflade i będzie git.

Nawet jak u mnie dziewczyna jest normalnego wzrostu to stwierdziła ze jej się lepiej pracuje na wysokim niż na klasycznym
  • Odpowiedz
@Eligo: dlatego wlasnie blaty dopasowuje się każdorazowo do wysokości osób. Standardowe 85 cm zostało ustalone -dziesiąt temu temu, kiedy średnio wzrost populacji wahał się w okolicach 165 cm, a o kuchniach na wymiar nikt nawet nie myślał. U siebie mam lekko ponad 90 cm i tez wszyscy sie dziwią o jak wysoko. A jak robie kuchnie dla klientow to każdemu mierze odległość od łokcia do podłogi i wyznaczam wysokość blatu
  • Odpowiedz