Wpis z mikrobloga

Choć rzadko wykazuję się głupotą, tak czasami potrafię sam siebie zaskoczyć jak bardzo potrafię nią błysnąć.

Radio mi wczoraj siadło w aucie. Próbowałem drugie które działa na 100%. Też zero reakcji. No to stwierdziłem - wiązka. I trzeba się Kumpla-mechanika poradzić, co on o tym myśli. Kolega stwierdził, bym najpierw bezpieczniki ogarnął, czy od radia się nie spalił. OKEJ.

Najpierw zagadka numer jeden - gdzie te bezpieczniki są? Jakieś pod maską były! No to siup. Nie, to żadne z tych.

Ale tak mi się majaczyło, że kabinowe też powinny być, bo coś tam grzebali znajomi jak wzmacniacz podpinali. No to jebs na podłogę i szukam. I szukam. I szukam.

W końcu z latarką ogarnąłem, że są koło lewych drzwi, na lewo od kierownicy z dołu. Trzeba wyjąć schowek. Ale jak? 15 minut i kilka #!$%@? później udało się wymontować schowek. Są bezpieczniki! Ale mają tylko ampery opisane. Żadnych instrukcji. Czyli lecimy w google.

Google mi pięknie wytłumaczyło, że w bezpiecznikach kabinowych w Astrach produkowanych po roku 2000 (uwaga, to ważne!) bezpiecznik odpowiadający za pracę radia oraz wyświetlacza znajduje się na pozycji F34 i zawiera bezpiecznik o natężeniu 20A.

No to go lokalizuję, wymieniam... no trochę okopcony jest. Może faktycznie spalony.

Triumfalnie próbuję po ustawieniu zapłonu na pierwszą pozycję odpalić radio. No ni #!$%@?. Aha, czyli wiązka.

Teoretycznie sukces, bo przecież wiem, co się #!$%@?ło, prawda?

Teraz wróćmy na moment do fragmentu, gdzie jest informacja za co ten bezpiecznik odpowiada.

bezpiecznik odpowiadający za pracę radia oraz wyświetlacza

pracę radia oraz wyświetlacza

pracę (...) wyświetlacza

wyświetlacza


Zrozumiałem to w momencie, gdy zobaczyłem, że data na wyświetlaczu komputera pokładowego zaczęła pokazywać północ pierwszego stycznia 1997 roku. xD

A wystarczyło wziąć na logikę, że skoro wyświetlacz działa, to bezpiecznik pracuje jak należy.

No ale lepiej przez #!$%@? 40 minut grzebać się z latarką w zębach na parkingu pod E.Leclerciem xD.

Tak oto wygląda ogarnianie auta od strony technicznej przez laika. Pozdrawiam serdecznie xD.

#truestory #tylewygrac ale i #tyleprzegrac #samochody #heheszki #takbylo #glupija ale #samodzielnosc motzno.
takitamktos - Choć rzadko wykazuję się głupotą, tak czasami potrafię sam siebie zasko...

źródło: comment_bJnQQaqOpcZ1L3KWC3aKBVnDfJeseY7l.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz