Wpis z mikrobloga

@fordern: A masz wiedzę dotyczącą tego jak mógłbym sobie to ocenić albo skąd ja kupując w marketach mam mieć te informację jeśli w opisie piszę tylko LCD? To jest jakaś czarna magia do tego każdy ma swoje opisy odświeżania i sobie zgaduj czy to 100Hz czy 50Hz ( _)
@LeCoulte: No jest sztuczka żeby odróżnić VA od IPSa. Przejechać kostką palca po ekranie, i zobaczyć czy zostaje smuga. Jeżeli jest wyraźna i długo zostaje, to jest VA. Jeżeli się nie pojawia, to jest IPS. Podobnie przy pukaniu w ekran - w matrycy VA pojawiają się błyski, IPS tego nie robi.

To takie patenty dające 99% pewności, bo najlepiej potwierdzić obserwacją pod mikroskopem - ale to w warunkach sklepowych może być,
@fordern: Ech to trochę wszystko komplikuje bo znalazłem też stronkę na której jest dokładnie opisana matryca i tak jak mówiłeś wszystkie 43 Sony tegoroczne i starsze są na IPS ale 100hz za to np nowy qled Samsunga ma VA ale 60Hz i nie wiem czy nie będzie jakościowo obraz taki tak gorszy :( Szkoda że przy tych calach nie ma czegoś lepszego nawet w wyższej cenie, i #!$%@? w dupę producentom
@LeCoulte: Ale ten brak informacji jest dlatego, że czasem stosuje się panel switching ( ͡º ͜ʖ͡º) Czyli - zaczyna się produkcję z jakąś matrycą, a potem w trakcie roku się zmienia na inny typ, bo np. dostawca nie nadąża z zamówieniami, i trzeba brać co się da.

Jak chcesz 100Hz - to tylko Sony, i tylko ten (ewentualnie KD-43XF8596, poprzednik z katalogu 2018).
@fordern: Ach czyli to z tego wynika i poniekąd to rozumiem choć tak czy siak nie wyobrażam sobie że można się tłumaczyć nie wyrobieniem w produkcji a nie na przykład cięciami kosztów bo jak mniemam IPS jest tańszy ( ͡º ͜ʖ͡º) I kończąc temat wykorzystując Twoją nie małą wiedzę, czy kupując te Soniacze na IPS wiele stracę jeśli chodzi o jakość obrazu/głębie czerni? Bo gdzieś czytałem
@LeCoulte: No czasem to jest nienadążanie w produkcji, czasem się zdarzy i tak że dostawca żąda za dużych pieniędzy i trzeba zmienić dostawcę w trakcie, i wielokrotnie tak było. Przykładem tego pierwszego będzie akcja z modelem UK6300 z okolic listopada/grudnia - LG jakoś w październiku robiło już zapasy na święta, ale Innolux nie nadążał z matrycami do 50UK6300, więc LG postanowiło doklepać swoje. A że nie mają linii do robienia matryc